Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Щомісяця з Полтавського міського бюджету виділяють 50 тисяч гривень на "Вічний вогонь"

Щомісяця з Полтавського міського бюджету виділяють 50 тисяч гривень на "Вічний вогонь"

Так виглядав Вічний вогонь напередодні, 7-го травня. А ось так – сьогодні. Замість темно-чорного кольору ця залізна п’ятикутна зірка відблискує золотом. Полум’я тут горить цілодобово. 27 тисяч кубів газу – стільки щомісяця споживає Вічний вогонь.

Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури»: Загальна сума витрат на закупівлю газу на його транспортування та обслуговування всіх цих речей складає близько 550 тисяч на рік. Це такі останні дані. Ці кошти виділяються окремою статтею програмі діяльності нашого підприємства.

Аби полум’я горіло – щомісяця з міського бюджету виділяють 50 тисяч гривень. Такий вогонь пам'яті є у всіх обласних центрах України, окрім Черкас. Там його замінили на світлодіодний. Історик Борис Тристанов проти того, щоб справжній вогонь замінювали штучним.

Борис Тристанов, історикВиключити вогонь? Ну знесіть могилу свого батька. Ну чому вона займає місце? Там же ще можна когось поховати.

Меморіальнийкомплекс Солдатської Слави у Полтаві встановили у 1969-му. Тут перепоховані останки радянських воїнів-визволителів, які полегли у боях за Полтаву.

Борис Тристанов, історик: Для них було дуже важливо, щоб в разі загибелі про них пам’ятали. Це написано в кількох спогадах. Тому, що людина вмирає, коли про неї забувають. А коли пам’ятають, вона продовжує жити в наших душах.

Найбільше грошей на те, щоб горів Вічний вогонь витрачають у Чернігові - більше 700 тисяч гривень на рік, найменше у Тернополі - менше тисячі.