Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві відзначили День перемоги

У Полтаві відзначили День перемоги

Ветерану Максиму Дудченко 99-ть. Смажена картопля, гімнастика та ходьба – основні складові його довголіття, розповідає полковник.

Максиму Дудченко, ветеран:  Мені  вже скоро 100 років - це буде в наступному році. І я продовжую працювати, читаю лекції та лікую хворих. Так що я повен здоров’я.

Сьогодні, в День перемоги над нацизмом,  ветеран Максим Дудченко прийшов сюди, до меморіалу Солдатської слави, щоб згадати побратимів та вшанувати їх пам'ять.

Максим Дудченко, ветеран: Я пройшов всю війну. Починаючи з блокади Ленінграду, Курської дуги,України  - це Вінниця та закінчуючи Польщею і Німеччиною. 

А це Ілля Михайленко. На покладання школяр прийшов з фотографією свого прадіда.

Ілля Михайленко, прийшов на покладання:  У нього у 1943-ому році був осколок від шрапнелі з гармати. Під серцем. В нього потім часто були приступи.Мені батьки дуже багато про нього розповідали. Про те, який він був гордий. І він був дуже високий, такий самий як мій тато. Мій тато теж зараз військовослужбовець.

Жоден з опитаних нами учнів, які прийшли з портретами на покладання, не сказали про те, що йти сюди їх змушували.

А ось ці дві жінки пришли на марш пам’яті не з пустими руками. З собою принесли червоні прапори. 

Лариса Дмитрівна, принесла червоний стяг: Вони зганьбили пам'ять. Хіба оцей червоний матеріал – це щось каже для них? Воювали під червоним стягом. Але ж ми без символіки. І то приходять матадори, кидаються як на биків. Прапор забрали і міліція не могла нічого зробити. Оце дід мій. Кажу він з фашистами воював, а я воюю з цими гадами.

Червоний стяг у жінки забрали та віддали поліцейським.

Ми діємо в рамках закону. Там прописано, що речі з комуністичною символікою заборонені.

Червоні прапори були й в інших пенсіонерок. Вадим Патик, віддав поліцейськім червоний стяг: Раніше, в 19 ст.  комуністи виступали під червоним стягом без ніякого серпа і молота. Їм такій символіці не місце на наших заходах в Полтаві. Тому що як і безсмертний полк, це частина Російської державної політики.Та дуже багато школярів з портретами. Це явно не їхні портрети, які вони принесли.

Перемогу над фашизмом, а не нацизмом святкує міський голова Олександр Мамай. Олександр Мамай, міський голова Полтави: Викарбувати з людської пам’яті 9 травня, День великої перемоги над фашизмом, не зможе ніхто. Ще 5 років тому біля «Конкорду» ми стояли у черзі, щоб отримати Георгіївську стрічку. Що змінилося сьогодні?

Нині  Георгіївська стрічка вважається символом агресії Росії проти України. Борис Тристанов, історик: Ну ми просто не маємо права його використовувати. Том,  що коли ми зараз одягаємо цю спаплюжену стрічку, ми як би підтримаємо і погоджуємося з цією агресією. Теж саме з безсмертним полком.