Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Закон зобов’язує, а місцеві проти: у Хоролі не демонтували пам’ятник високопосадовцю компартії

Закон зобов’язує, а місцеві проти: у Хоролі не демонтували пам’ятник високопосадовцю компартії

«Хорольська міська рада прийняла незаконне рішення про не демонтаж пам’ятника Третяку, що йде в розголос із законом України» 

Півтора роки тому Олександр Стеценко звернувся до суду, щоб відмінити рішення міської ради за 24-те листопада 2016-го року.

На думку учасника АТО Юрія Давидова, пам’ятник Івану Третяку – це символ радянського минулого, яке хоче повернути країна-агресор.«Цей пам’ятник уособлює комуністичний режим та реставрацію його, що хочуть зробити «путінці» й «пропутінці» за допомогою тих самих «лднр». Цей символ ми повинні прибрати» 

За життя Іван Третяк був заступником міністра оборони СРСР. Очільник Хоролу Сергій Волошин пояснює: місцевих жителів опитали - вони підтримали збереження пам’ятника Третяку.«Родом він із Попівки, це наш мешканець який тут проживав. Який скажемо, досяг у житті великих успіхів. І це гордість наших ветеранів»

Думку голови Хорольської райдержадміністрації Лариси Звірко дізнатися не вдалося. Секретар «Голова зараз на навчанні у Києві. На 2 тижні із сьогоднішнього дня».  У відрядженні був й перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Абрамов.

У травні 2016-го Український інститут національної пам’яті звернувся до Полтавської облдержадміністрації.

Інфографіка: «Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», пам’ятник-погруддя встановлене у місті Хорол, на честь Третяка Івана, – особи, яка обіймала керівні посади комуністичної партії та вищих органів державної влади СРСР, має бути демонтовано»

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович

Лубенський міськрайонний суд відмовив у позові Олександра Стеценка щодо визнання незаконним рішення Хорольської міськради. За рішенням суду, пам’ятник-погруддя Івану Третяку не демонтують.