Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Сестра загиблого атовця не може оформити опікунство над сестрою з інвалідністю

Сестра загиблого атовця не може оформити опікунство над сестрою з інвалідністю

 У січні 29-річний Сергій Сергієнко загинув біля селища Луганське Донецької області. Боєць із позивним «Полтава» помер від осколкових поранень. Його сестра Аліна Гладун показує шкільний альбом чоловіка. «Перед випускним помер тато. Це для нього був сильний удар. Він дуже любив у школі історію і багато читав» «його мрія так і не здійснилась: він не вивчився на історика, так як у сім’ї було троє дітей мама нас вже сама вчила» 

У матері загиблого лишилося дві доньки. Одна з них – 30-річна Світлана, має інвалідність  через  розумову відсталість. Лідія Сергієнко, мати загиблого бійця: «З дитинства вона не розвивалася, ми просто групу зробили у 17 років» 

Світлана живе у цивільному шлюбі із односельцем Максимом. Аліна Гладун каже: сестру утримують у родині співмешканця, щоб отримати її виплати. «І вже після похорону Сергія , після 40-ка днів, її переманили в іншу сім’ю і вже в поліклініці намагалися взяти документи, зробити на неї опікунство» «Є різні ситуації, вона може підписати будь-який документ і як 5-річна дитина може повестися»  «Так як вона сама  не може заробити. Сама не може ні прочитати, ні доїхати, ні добратися»

Вдома Світлану та Максима ми не застали. Мати чоловіка – Тамара,  заборонила себе знімати. Жінка каже: у їхньому будинку Світлана проживає за власним бажанням. «Максим зі Світланою зустрічаються з липня місяця. У неї третя робоча група, так само як і мого сина, вони вже більше року разом. Світлана має право жити з чоловіком, все!!» 

Аліна Гладун розповідає: за довідкою для оформлення опікунства над сестрою зверталася до сільської ради. «Щоб вони дали висновок» «про те що я як сестра рідна, можу бути опікуном для своєї сестри» «в разі визнання її недієздатності і проведення експертизи в обласній лікарні»  «Тричі я зверталась , протягом двох місяців. Але мені відмову дали»

За словами секретаря сільради, Аліні відмовляли через помилку у зверненні.

Зоя Роменська, секретар Новоаврамівської сільської ради: «Вона писала сільському голові»   «Сільський голова немає повноважень видати таку довідку» 

30-го березня на опікунській раді розглянули заяву, написану цивільним чоловіком Світлани. У заяві вказано, що мати та сестра ображали Світлану та наносили тілесні ушкодження. За коментарем ми звернулися до голови сільради.

«– Скажіть, відповідно цієї заява сільська рада зверталася до правоохоронних органів?

– Ні. Вона особисто зверталася.

– Сама Світлана зверталася до поліції?

– Так! В усній формі. Я думаю що вони (поліція) нічого не фіксували» 

Будинок пенсіонерки Тетяни Карелін поруч із подвір’ям родини Сергієнко. «Вони живуть тут 30 років, то я ніколи не бачила щоб Свєта ходила побита. Посваритися вони можуть, але щоб битися я не бачила. Чи вона їх била, я цього не бачила нічого».

Аліна Гладун хоче звернеться до суду, щоб провели експертизу, чи потрібен сестрі Світлані опікун. Лишилося отримати у сільській раді висновок органів опіки і піклування про те що її сестра може бути опікуном» «Не вистачає висновку органу опіки та піклування, без якого ми не можемо подати до суду. Треба щоб це рішення було у матеріалах позовної заяви» 

У сільраді розповіли: наступне звернення  опікунська рада розгляне після травневих свят.