Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Стрільба, смуга перешкод та медицина: на Полтавщині змагаються юні козаки

Стрільба, смуга перешкод та медицина: на Полтавщині змагаються юні козаки

РІЙ: «Дніпровські козаки»!

На плацу – 30 роїв. На обласний етап «Сокола» («Джури») приїхали переможці районних змагань. Учасник команди із Пирятинського району Антон Довгополий говорить: Секрет успіху – це командна робота У мене батько в АТО, я хотів його підтримати цим.

Головний суддя гри «Сокіл» («Джура») Олександр Безверхий розповідає: У нас заплановано 9 видів конкурсів та змагань.  У нас буде стрільба з пневматичної зброї, надання домедичної допомоги «Рятівник», цікава гра «Пластун» на місцевості з елементами квесту. І такі традиційні наші види, як туристсько-спортивна смуга перешкод.

Чотири дні у сосновому лісі. Майже дві з половиною сотні учасників живуть у ось таких наметах. Облаштування таборів – одне із завдань, яке оцінюватимуть судді .

Ось тут розташтувались учасники Зіньківського рою «Характерники». Школярка Наталія Авраменко розповідає: Ми розклались за декілька годин, натягнули сітки маскувальні, облаштували тини. Розпорядок дня, палатки. Це – ікона – обов’язковий атрибут, коли козаки йшли в похід, рушник.

 Учасники військово-патріотичної гри не лише змагаються, а й відпочивають.

Це козацька юшка, яку в Сарах готували під час підписання Гадяцького договору 1658 році. Олександр Брага – ройовий команди Гадяцького району. Говорить: у кожного тут свої обов’язки. Є хорунжий – тримає прапор, джури – ті, хто за прапорщиками. Ройовий – дає команди.

 Директор обласного центру туризму і краєзнавства Станіслав Комісар розповідає: У цьому році ми маємо 280 тисяч на проведення обласного етапу та участі у всеукраїнському етапові. У минулому році ми перш за все придбали зброю .

Слава Україні! Героям слава! Рій - спочинь.

Переможці обласного етапу представлять Полтавщину на всеукраїнському рівні змагань – у липні в Київській області.