Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Стихійне кладовище собак і котів є у Полтаві

Стихійне кладовище собак і котів є у Полтаві

«Це – пам’ятник собаці Гурун-Бай Клеверу. Тварину поховали 6 років тому. Подібних пам’ятних знаків на цьому кладовищі – більше десятка.»

Тут і штучні квіти, і огорожі, і прощальні слова на пам’ятниках. Цьому стихійному кладовищу чотирилапих – близько 20-ти років. Розташоване воно на межі територій Полтавського дендропарку й обласної дослідної станції.

Андрій Кохан, директор Полтавської обласної дослідної станції ім. М. Вавілова: «Захоронення чи домашніх тварин, чи ще чогось повинно проводитися у відведених місцях. А це (1.53-1.59) засмічує фітосанітарно. Люди затоптують дослідні поля». Місце поховання цих котів і собак – заповідна територія, говорить директор дендропарку Михайло Шлафер «Ніяких кладовищ тут апріорі бути не може. Планів, що робити з кладовищем, немає. Є плани розчистити і окультурити, щоб це була чиста і ландшафтна зона».

Захоронення тварин на цьому місці суперечить правилам утримання котів і собак. Відтак, це тягне за собою адміністративну відповідальність: попередження або накладання штрафу у розмірі від 17-ти до 51-єї гривні. Дмитро Бречка, гол. спеціаліст міської інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста: «Порушення цих правил є порушенням статті 154-ої кодексу України про адміністративні правопорушення. Саме поховання у даному місці згідно із законом не передбачено.»

Думки власників чотирилапих з приводу необхідності облаштування у місті таких кладовищ розділилися.

Світлана Кумпан, власниця собаки Дейзі: «Це добре! Аби там тільки була ділянка, де б не смітили і родили нормальні пам’ятники. Адже тварина – це теж член родини».

Кеіл, власник собаки Чака: «Це як хазяїн захоче. А якщо він захоче на задньому дворі? Там, де діти гуляють».

У разі смерті хатнього улюбленця господар має звернутися до комунальної служби, яка утилізує тіло тварини. У Полтаві це – КАТП-1628.