Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Краса та релакс: екзотичні гліцинії вирощує полтавка Наталія Шарлай

Краса та релакс: екзотичні гліцинії вирощує полтавка Наталія Шарлай

На подвір’ї пані Наталії - ялівець, самшит, петунії. Полтавка вирощує різні квіти більше 20 років. Фотографує і зберігає світлини з ними у цьому альбому. Ось ця гліцинія у жінки з’явилася 6 років тому. Живець рослини привезла подруга з Туреччини.

Наталія Шарлай, вирощує гліцинії: Починає вона цвісти як тільки-но починають набрякати пуп’янки. Відразу вона викидає бутони з бруньок. І листя на ній немає. Відразу отакі квіти. І через 3-4 дня з’являється листя.  

Гліцинія не морозостійка, розповідає жінка. Щоб вберегти коріння, підгортає землю. У спеку поливає 2 рази на тиждень. Також обрізає сухі гілки. Не забуває удобрювати.

Весною я обрізаю фруктові дерева, чистку проводжу. І гілочки ті, що залишаються, палю. І тоді збираю попіл, замочую його у воді. І оце таке буде фосфорно-калійне добриво.

Полюбляє відпочивати під бузковим цвітом гліцинії донька Ангеліна. Ангеліна Шарлай, донька: Часто сиджу тут з котиком, граюсь з ним. Тут 10-річна дівчина провела післяопераційну реабілітацію. В Ангеліни - хронічний остеомієліт великої гомілкової кістки.

Наталія Шарлай, вирощує гліцинії: Дитина була 3 роки на милицях, не ходяча. Тут стояла лавка. І дитина тут постійно. Тут затінок.

Гліцинії - це великі дерев’янисті листопадні ліани. Їх широко використовують у декоративному садівництві. Карина Москаленко,