Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Як зробити навчання в школі демократичними: 10 кроків

Як зробити навчання в школі демократичними: 10 кроків

Шкільний омбудсмен.Це один із кроків до демократичних відносин у школі. Загалом їх десять. Розробили ці кроки на зустрічі у Полтаві педагоги, батьки та учні. Школа, влада та громада мають жити у демократії – така ідея швейцарсько-українського проекту, у рамках якого відбулася зустріч.  Це десятикласник Назар. Він президент шкільного самоврядування.

КИРИЛЕНКО:  Це як парламент шкільний, який допомагає дітям молодшим. Допомагає, якщо в старшій школі є якісь питання, конфлікти.  Організувати концерти, зустрічі.

 Рішення, важливі для всього колективу школи,  ухвалюють спільно, каже хлопець.

КИРИЛЕНКО:  Це адміністрація школи. Це директор, завуч з виховної роботи, з навчально-виховної роботи завжди запитують в учнів, які в них є варіанти вирішення цього питання, проблеми.

 Дітей мають вчити брати участь у громадському житті зі школи, вважає Наталія Протасова.

ПРОТАСОВА:   Якщо ми хочемо, щоб у неї виробилося певне ставлення, власне ставлення, власне бачення проблем, щоб вона дійсно була активною. Щоб її цікавило життя громади. Щоб вона допомагала людям, які поруч з нею. Для цього необхідно створювати умови в школі.

Учасників зустрічі поділили на шість груп. Серед них – вчителі, директори, батьки та учні. Розробляла кроки до дієвої демократії і директорка школи у Попасному, що на Луганщині.

УСТЕНКО:  Ми зараз об’єдналися і  якщо ми хочемо, щоб наші діти зберегли ці цінності. Щоб діти відчували себе у безпеці, саме треба так працювати.

 У результаті в Полтаві визначили такі десять кроків. Своє бачення розроблять і в семи областях, які також є учасниками пілотного швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». У червні навчальні заклади отримають посібники Ради Європи про демократію.

ПРОТАСОВА:  Понад 35 тисяч екземплярів будуть передані школам, зокрема, полтавської області. Це посібники, присвячені основним ідеям освіти для демократичного суспільства. Та освіти з прав людини.

Розроблені кроки до дієвої демократії у школі направлять