Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відбулася акція на підтримку виборчої реформи

У Полтаві відбулася акція на підтримку виборчої реформи

У Полтаві відбулася акція на підтримку виборчої реформи. Її провели одночасно у всіх обласних центрах України, крім тимчасово окупованих територій. Співорганізаторка полтавської акції Альона Гончаренко розповіла: чинний  виборчий закон депутати прийняли  2011-го року.
Альона Гончаренко,  співорганізаторка полтавської акції:  «Половину депутатів – 225, ми обираємо за мажоритарною системою і половину ми обираємо за закритими списками. Зараз пропонується відкрити всі регіональні списки партій. Тобто, щоб людина яка голосує за партію, вона ще могла голосувати за кандидата від цієї партії.».

За словами юриста Вячеслава Кущинського, новий виборчий законопроект зареєстрували у листопаді 2015-го. Він  пройшов перше читання через два роки. Вячеслав Кущинський каже: невідомо чи розглянуть закон 17-го травня на найближчій сесії Верховної Ради.  До законопроекту подано більше чотирьох тисяч правок

Вячеслав Кущинський, юрист: «Поданий був саме виборчий кодекс. Як на мене, це трішки завчасно, тому що виборчий кодекс – це збірка законів. А ці закони мають пройти певний час  щоб відпрацювати на декількох виборах, щоб вони стали ідеальними»