Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Полтавка понад три роки не сплачує аліменти на дитину

Полтавка понад три роки не сплачує аліменти на дитину

Покинула доньку та чоловіка і більше трьох років не сплачує аліменти. Знайти жінку та змусити її виплачувати гроші державні виконавці не можуть. Адже вона немає постійного житла і роботи. Яка відповідальність за несплату аліментів та які заборони для таких громадян передбачені законом

 Володимир Череднік виховує чотирирічну доньку.  Після п’яти років цивільного шлюбу дружина їх покинула.

Володимир Череднік, виховує дитину один:  Вона зловживала спиртними напоями, коли донька в нас народилася. Здому все виносила. У дитини на той момент, коли вона її кинула, букет хвороб з’явився: астигматизм,занижений гемоглобін,зуби повипадали, глисти були.

 Колишня дружина заборгувала їхній спільній дитині понад 16 тисяч гривень аліментів. ДОньку не бачила півроку.  Володимир Череднік виховує дитину один: Аліменти вона не платитиме, я в цьому впевнений. За 30 років свого життя, має півмісяця стажу.   Обіцяє допомагати. Але на лікування дитини вона ні копійки не дала.

Ні постійного житла, ні роботи колишня жінка Володимира немає. Тому відшукати її та змусити сплачувати аліменти на дОньку державний виконавець не в змозі.
  Ірина Сидоренко, начальниця відділу представництва Другого полтавського центру з надання БВПД:
Враховуючи наявність  заборгованостей по сплаті аліментів, яка свідчить про ухиляння від утримання дитини  і в добровільному порядку і примусовому ми маємо підстави позбавити цю жінку батьківських прав.

У тих, хто не платить, державні виконавці забирають майно. На батьків, які більше, ніж півроку, ухиляються від сплати аліментів, застосовують такі санкції: вони не можуть  виїжджати за кордон, керувати автівкою, полювати і користуватися зброєю. Якщо грошей для погашення боргу немає, законом передбачені громадські роботи. Юрій Ночовний, начальник Карлівського бюро правової допомог: Держава може накладати тимчасові заборони для того, аби якомога активніше недобросовісного платника аліментів на виконання своїх обов’язків. Людина, яка має постійну несплату аліментів може притягатися до кримінальної відповідальності.

Адвокат Світлана Ярошенко говорить: є альтернативний вид врегулювання спорів – медіація. Світлана Ярошенко, адвокат системи безоплатної правової допомоги: Я запропонувала можливість поговорити з чоловіком, вирішити це питання. Особи пішли до нотаріуса, уклали аліментний договір, не витрачаючи часу на суди, на власні образи.

 На Полтавщині понад 23 тисячі виконавчих проваджень по аліментах.