Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Меморіальну дошку військовому Денису Лесняку встановили у Полтаві

Меморіальну дошку військовому Денису Лесняку встановили у Полтаві

Меморіальну дошку загиблому учаснику АТО відкрили у Полтаві. Її встановили на фасаді гімназії №13. Денис Лесняк закінчив її в дев’яностих. Нині на вшанування загиблого бійця запросили маму та дружину

 Меморіальну дошку Денису Лесняку відкриває його дружина Тетяна з дОнькою Ладою. На цій фотографії чоловік у військовому. Знімок жінка зробила, коли він був у відпустці.

ТЕТЯНА: Це був час, коли він був у зоні АТО. Але, звісно він приїжджав кожні три місяці.  Це був наш відпочинок, коли я, Денис і наша донечка, ми, пішли на природу.

Дошку відкрили на урочистому зібранні. Нинішнім учням розповідають про колишнього випускника. Його мама Валентина Леонідівна каже: Денис був професійним військовим. Як брат, дядько та дід. Жінка згадує: хотіла, щоб він став танцівником.

ВАЛЕНТИНА:  А він сказав: буду грати на скрипці. (0:45-1:00) Йому було шість років, ще він ходив у дитячий садок. А потім травми його переслідували. Двічі ламав руку.

Музику довелося полишити. Від іншої дитячої мрії – стати військовим – Денис не відмовився. Отримав освіту у Харкові. Коли розпочалася АТО, поїхав у зону бойових дій.

ВАЛЕНТИНА: Багато гарячих точок пройшов. І Станицю Луганську, і Дебальцеве. Страшні дні пережили, коли Танічка подзвонила мені, що наші вийшли з Артемівська, здавалося, все. А найстрашніше залишилося попереду.

Вшанували пам'ять героя та поклали квіти його рідні, друзі, знайомі, учасники АТО та учні й вчителі гімназії.

ТЕТЯНА:  Мені здається, що він мене більше підтримував тоді, коли був у зоні АТО, ніж я його. Він про нас так піклувався завжди.  Коли його питала, як там, він казав – усе добре. У вас стріляють, ні не стріляють. У нього ніколи не стріляли. Тиша там завжди.

Учні гімназії, де навчався Денис, зібрали основну інформацію про нього.

ОРЛОВСЬКА: Ми плануємо відкрити міні-куточок у закладі, де буде спеціальний стенд із його більш розширеними біографічними даними. Це буде нас слугувати для виховної роботи матеріалом дуже серйозним.

 Денис Лесняк загинув у серпні 2016-го на Донеччині. Йому було тридцять шість. У чоловіка залишилося троє дітей.