Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Травми, перев’язки та майже 2000 операцій в рік: полтавський травматолог розповів про свою роботу

Травми, перев’язки та майже 2000 операцій в рік: полтавський травматолог розповів про свою роботу

 20-го травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії відзначають своє професійне свято. Ці спеціалісти оперують пацієнтів з переломами та порушеннями кістково-м’язової системи. Цей сюжет про полтавського травматолог, який робить майже 2 тисячі операцій щороку.

Під наглядом травматолога медсестра робить перев’язку ніг. У пацієнтки  були деформовані стопи. 6 днів тому лікар її прооперував.

ЛАЙФ: «Операція важка була. Важкість у тому, що одразу обидві ноги оперували, щоб максимально зручно було для пацієнта в майбутньому.»

Ольга Білокінь потрапила в травматологію з переломом плеча зі зміщенням.

ЛАЙФ:«Рана добре загоюється. Набряку немає, гіперемії немає. У понеділок будемо знімати шви. На вихідні відпустимо Вас додому.»

Жінка у лікарні 10-ий день поспіль.

ОЛЬГА БІЛОКІНЬ: «Я впала на рівному місці. Там асфальт переходив у тротуарну плитку. Через цей бортик я впала.» 15 років працює травматологом Артем Гончаров. Три з них – завідує травматологічним відділенням. За рік тут роблять близько 2-ох тисяч операцій. Пік травматизму припадає на зимові місяці.

 АРТЕМ ГОНЧАРОВ: Коли травми пов’язані з ожеледицею. Але влітку також дуже багато травм. Це ДТП, це травми, які  пов’язані з виробництвом, травми, пов’язані з робою на дачах.

Місцевий наркоз використовують частіше, ніж загальний, говорить травматолог.

 АРТЕМ ГОНЧАРОВ:  Він менш токсичний для пацієнта. Пацієнт може сам контролювати процес, який відбувається в операційній. Анестезіолог контролює стан пацієнта і слідкує за його психологічним станом.

Нині травматологічне відділення 1-ої міської лікарні переповнене. Розраховане воно на 50 ліжок, а пацієнтів - 58. Анна Комар і Олег Бондаренко