Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

За останні півроку майже сотню полтавців ошукали в Інтернеті

За останні півроку майже сотню полтавців ошукали в Інтернеті

За останні півроку майже сотню полтавців ошукали в Інтернеті. Які найбільш поширені методи шахрайства та що робити, аби не стати жертвою крадіїв, дивіться далі.

Марина купує в Інтернеті одяг, речі для побуту та краси.Останнє придбання - сукня. За неї дівчина віддала 500 гривень, але так її  і не отримала. Після кількох тижнів дискусій з продавчинею, їй таки повернули гроші.

Марина Шаравар, потрапила на гачок Інтернет-шахрая: Я коли роблю свої покупки, я перш за все питаю. Чи можна наложним платежем. Коли людина відповідає так, будь ласка, тільки передоплату за посилку. Тому передоплату 50-ть гривень можна відправити. Що це таке? Шкода, як обманять, але все одно.

Найчастіше – говорить   Марина,  в Інтернеті її обдурювали жінки. Тепер вона замовляє речі тільки в перевірених інтернет-магазинах.

Марина Шаравар, потрапила на гачок Інтернет-шахрая: Де є Інтернет ліцензія, де вони говорять свій номер електронної адреси. Це повинно бути обов’язково. Тому що по електронній адресі його можна знайти. Якщо нас обманули.

Інтернет-шахраїство -  це не випадковий злочин, а спланований, каже психолог Катерина Мироненко.

Катерина Мироненко, практичний психолог: Тут є злочини з наміром. Причому злочини прораховані. Якщо ми говоримо про особистість людини, яка чинить злочини, то неможна сказати, що це повністю сукупність негативних рис.  Ця людина може мати багато позитивних рис. Це кмітливість і здатність до ризику.  Проте форма, в якій людина використовує ці риси – вона є негативною.

Заплатити передоплату, дати завдаток за  загублену річ та схема «Ваш родич в поліції» - це найбільшпоширені  методи  обдурювання в Інтернеті, розповідаєречник поліції Юрій Сулаєв. Щоб не стати жертвою інтернет-шахрая потрібно:

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини: Поцікавитися, чи справді існує така фірма. Хто з нею мав справу. Які відгуки у людей. Чи якісний товар. І обов’язково потрібно звертати увагу на те, що якщо вимагають у вас передоплату, повної, чи часткової суми коштів, то велика вірогідність того, що це шахрай.

З початку року на Полтавщині зареєстрували 80  випадків інтернет-шахрайств.