Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавському журналісту-фрилансеру Ярославу Журавлю зламали щелепу

Полтавському журналісту-фрилансеру Ярославу Журавлю зламали щелепу

18 травня полтавський журналіст-фрилансер Ярослав Журавель потрапив до лікарні.

Сергій Кравченко, завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії обласної лікарні: Перелом нижньої щелепи без зміщення зі струсом головного мозку. Обстежений прооперований 19-го травня.

За словами Ярослава,  його побили в офісі однієї із політичних партій України. Це сталося, коли він та його знайомий Дмитро Демус прийшли екс-депутата міськради Сергія Чередніченка.

 Ярослав Журавель, журналіст-фрилансер інтернет-видання «Трибуна»:  Ви хотіли дізнатися ситуацію стосовно….? – …Погроз у бік Демуса. Я навіть не встиг нічого сказати. В той момент, коли я говорив з Чередніченком, я не бачив удару.  Відчув просто удар у щелепу. І в ось цю частину прийшовся. Я впав зі стільця.

Ударив під час конфлікту Ярослава Антон Пазенко.

 Антон Пазенко, учасник конфлікту: Були вони трохи агресивно налаштовані і спровокували конфлікт. Спробував мене вдарити.
– І що потім було?
 – Ну і я його вдарив.

 Як все було, Дмитро Демус, котрий був разом із Журавлем, розповів поліціянтам під час слідчого експерименту.

Дмитро Демус, учасник конфлікту: Сергій Чередніченко саркастично інколи коментує багато політиків, громадських діячів. А коли він не витягнув дану розмову, то уже прислав хлопців, коли ми прийшли задати ряд питань. Сергій Чередніченко весь час нецензурно висловлювався.

15 лютого 2018 року Сергій Чередніченко очолив Полтавську міську організацію соціалістичної партії України. Він говорить: Дмитро та Ярослав спровокували конфлікт, бійки не було.

 Сергій Чередніченко, екс-депутат Полтавської міськради: Я тридцять разів просив людей вийти на вулицю. Ніхто їх не бив. Вони ось тут почали з Антоном битися вдвох. І Антон один раз його ударив. Перед цим Журавель також ударив Антона. Потім все це дійство перенеслося на вулицю.

Ярослав Журавель звернувся до поліції. За фактом відкрили кримінальне провадження.

 Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації поліції Полтавщини: За частиною 2 статті 345 ККУ. Це погроза, або насильство щодо журналіста. Вона передбачає від п'яти років обмеження волі до п'яти років позбавлення волі. Для Полтавської області ця кваліфікація є першою в історії, пов’язаною із протиправними діями відносно журналіста.

Нині триває досудове розслідування. А Ярослав Журавель – у лікарні. Лідія Ритченко. Олег Бондаренко. Полтавські телевізійні новини. Новини на Першому.