Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Мати з донькою з інвалідністю пікетуватимуть міськраду, якщо їм не допоможуть

Мати з донькою з інвалідністю пікетуватимуть міськраду, якщо їм не допоможуть

Півтора роки мати жінки з інвалідністю добивається того, щоб біля їхнього під’їзду відремонтували сходи. Вони обвалені, тому, виходячи, полтавка перечіпається і падає. Хто має ремонтувати вхід до під’їзду та як вирішити проблему? Дізнавалися журналісти «суспільного»Надія Кучеренко сама виховує 36-ти річну дочку – Оксану. У дівчини інвалідність. Діагноз – дитячий церебральний параліч.  Самостійно вона пересуватися не може.

  Надія Кучеренко сама виховує 36-ти річну дочку – Оксану. У дівчини інвалідність. Діагноз – дитячий церебральний параліч.  Самостійно вона пересуватися не може.

Двічі на день Надія виводить дочку на прогулянку. І щоразу Оксана намагається переступити ось ці сходи, які ведуть з під’їзду на вулицю.  ІНТЕРШУМ Спуск по ним для дівчинки тортури – каже її мати Надія.

Надія Кучеренко, доглядає за дочкою-інвалідом:  Її дуже важко по цих східцях вести. Вони дуже розбиті.  Дівчинка падає, а я на неї падаю. І куди я не зверталася ніякого результату немає.

  Надія Кучеренко ледве не щодня ходить в ЖЕО-2 та Управління житлово-комунального господарства .Там  жінка спочатку просила, тепер вимагає відремонтувати сходинки.

ЛАЙФ: купила нові дитині кросівки. І ось як порвала через оті ступеньки – залізом. Ось вже пальчики починають вигляду вати. І хто мені це купуватиме? Знову за її пенсію?

У ЖЕО-2 про проблему знають. За словами заступник Михайла Лукіна їхнє підприємство не займається жодними будівельними роботами. На питання про сходинки відповів:

Михайло Лукін,  заступник начальника ЖЕО-2:  Ми готові  подати на горжил, щоб за бюджетні кошти зробити. Але для того, щоб зробити, ми повинні знати яке точне захворювання у людини. У минулому році їм і так зробили пандус.

  У черзі на ремонт сходинок цього  будинку немає. Чому? Ми дізнавалися у начальника житлово-комунального господарства Сергія Сінельніка. Запит пишите і залиште. Я спішу. А чому ви постійно відмовляєтесь коментувати?

Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України: Згідно закону про основи соціальної захищеності людей з інвалідністю, якщо будинки належать до місцевого самоврядування, то, звісно, ці будинки повинні облаштовувати для людей з інвалідністю і для інших мешканців.

Якщо сходи не відремонтують, каже Надія Кучеренко, з дочкою вийдуть на одиночний пікет до Полтавської міськради.