Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Видавці з усієї України привезли свої книги до Полтави

Видавці з усієї України привезли свої книги до Полтави

Представники близько сорока видавництв України з’їхалися до Полтави. Вони беруть участь у книжковій виставці-ярмарку «Пошук». На ній зібрали  різножанрову літературу. Автори презентують нові книги та роздають автографи. Відвідувачам показують майстер-класи та спеціальні виставки

ЛАЙВ: Погашення марки.

Захід відкрили погашенням спеціальної марки з логотипом виставки-ярмарку. На листівці організатори надрукували назву виставки типографськими свинцевими літерами. Ними створювали книги кілька століть тому. А ось тут розповідають про те, як виготовляли книги високого друку у 19-20 століттях. Робили це на спеціальній пластині.

НАСТЕКА: Це ось літери, які брали і вставляли сюди. І підганялися для друкування книги. Спочатку брали краску і валиком її наносили. Потім це все вставляли в машину і вона вже безпосередньо друкувала книгу.

 Не для продажу зібрали виставку мініатюрних книг. Марина показує їх відвідувачам. Серед видань є й її власна. Із віршами Василя Симоненка.

 Це мій улюблений поет. Відразу, як побачила, захотілося придбати.  Бувають моменти, коли вона потрібна. Саме така книга. Дуже зручно, я рада, що вона є.

Виставку-ярмарок розмістили в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. На кількох поверхах книги продають. Тут показують літературу із фондів педагогічного університету. Найдавнішій книзі – більше двохсот років. Також в обласній бібліотеці облаштували  зони для майстер-класів та презентацій.

ПИЛИПЕНКО: Близько 70 різнопланових заходів. Різні локації.  Дискусії, обговорення проблем книгодруку.  Дотримання поліграфічних стандартів, зустріч бібліотекарів. Проблеми, якої книжки не вистачає, який попит, де вакуум.

 Це книги видавництв із Сум, Харкова, Києва, Тернополя та інших міст. Близько тридцяти людей приїхали зі Львова.

ХОМЧАК: Приїхали і письменники, і майстрині, і видавці. Наш книжковий дворик на колесах їздить і об’єднує Україну. Обмін енергіями. Обмін книжками. Ми представили всі львівські видавництва.  Хотіли побачити Полтаву, побувати на виставці.

 Участь у заході безкоштовна. Виставка-ярмарок «ПОШУК» триватиме два дні.