Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Решетилівську школу можуть закрити через аварійність

Решетилівську школу можуть закрити через аварійність

У Решетилівці можуть закрити школу. Навчальний заклад знаходиться в аварійному стані. Такі висновки надало одне з полтавських підприємств у технічному звіті за результатами обстеження навчального закладу. Проти закриття школи — діти, батьки та вчителі. Наскільки аварійна будівля та де навчатимуться учні з 1 вересня — дізнавалася Карина Москаленко.

 У цій Решетилівській школі більше ста років. У ній навчається понад 150 школярів.  Нині навчальний заклад під загрозою закриття через аварійний стан. Такими були висновки технічного обстеження.

Тетяна Кісіль, в.о. директора Решетилівської школи: Випирання стіни. Ось вона. І перегородок в межах поверху більше 3 см. Зафіксовано місце випадання цеглин. Так, місцями є. Але це ж все ремонтується. Ми поремонтували. Тут можна молотком бити.Посадити дітей за парти 1 вересня не можуть, пояснює  головний архітектор міста Олег Приходько.

Олег Приходько, начальник відділу архітектури Решетилівської міськради: Визначення висновку  – непридатне для подальшої експлуатації. Це не значить, що вона впаде завтра або сьогодні. Вона може ще стояти. Але експлуатувати – хтось має взяти на себе відповідальність.

На території школи з наступного року планують розпочати будівництво нового ліцею, вартість закладу 215 мільйонів гривень. Ось його проект. Поки що він проходить експертизу. У майбутньому сюди хочуть перевести учнів цієї школи.

Тетяна Кісіль, в.о. директора Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів:Ми не проти будівництва нової школи, ми тільки руками і ногами “за”. Але поки що це тільки на словах. Ми просто просимо, поки не буде оцих коштів, поки не розпочнеться будівництво, щоб діти навчалися у цьому закладі. І ми просимо, щоб школу не знищували.

Остаточне рішення щодо Решетилівської школи ухвалять на найближчій міській сесії, говорить головний освітянин міста Ігор Король.

Ігор Король, начальник відділу освіти Решетилівської міськради:Тут є варіанти: або ми знаходимо для нього інше місце на території міської ради, або ми вливаємо її в гімназію, що також є така можливість.

Проти закриття  - батьки та вчителі.

У Вікторії Вітко тут навчається син Ярослав. Жінка проти переведення сина до іншого закладу.

Вікторія Вітко, мати учня школи: Я б не бажала, щоб моя дитина в інший клас, щоб пару чоловік кинули в інший клас. Їх просто затюкають. Я своїх дітей привела, бо вони тут дружніші.