Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві провели медичний майстер-клас для батьків

У Полтаві провели медичний майстер-клас для батьків

Що робити при тепловому ударі, опіках, отруєнні чи переохолодженні. Медичний майстер-клас просто неба у Полтаві влаштували волонтери спецпідрозділу «Баррі» у рамках проекту «Школа волонтерів». Протягом години медики ділилися своїм досвідом з молодими батьками. Теоретичні знання закріплювали на практиці.

Лайф:  Ось так східцями, але не залишайте такого проміжку. Накладаємо зверху.

Полтавець Євгеній вчиться зупиняти кровотечу та накладати джгут. Життя людей чоловік рятував і в реальних ситуаціях.

Євгеній Костенко, батько: Витягував людину з води, коли вона тонула. З дитиною були ситуації, коли був приступ  00:24 судом.

  Батьки мають бути готовими. Адже  холоднокровно насправді дуже важко реагувати в таких ситуаціях.

 Лайф: дитина викрикує

Навчитися надавати першу медичну допомогу з 11-місячним Владиком прийшла і полтавка Оксана.

Оксана Тютюнник, мама: Кухня – улюблене місце. Шухлядки повідкривати.  Усюди побутова хімія є. Можна просто не догледіти дитину. Встигає влізти, тільки слідкувати за ним треба.

Керівник спецпідрозділу «Баррі» Дмитро Марченко на манекенах показує,  що робити, коли дитина подавилася…

 Лайф: кладемо дитину вниз головою на руку. Вставляємо палець в рот, аби викликати рвотний рефлекс і такими рухами робимо вниз. … як завести зупинене серце та відновити дихання…

 Лайф:  Охоплюємо грудину двома пальцями робимо 15 нажимів не сильних.… та розповідає, як зупинити кровотечу.

Лайф:  Прижали ватку суху, потримали. Перекисом водородню промивати не треба, бо тоді не зможете зупинити кровотечу. Надавати першу медичну допомогу навчають і вихованців полтавської «Школи волонтерів». Студентка  Єлизавета – одна з них.

 Єлизавета Первушина, учасниця «Школи волонтерів».  Взагалі волонтер – це та людина, яка завжди прийде на допомогу без жодної вигоди та користі для себе.

Анна Півень, начальник відділу - Обласний молодіжний центр праці:  Якщо з початку «Школа волонтерів» була покликана допомагати нашим бійцям в АТО, то зараз поняття «волонтер» розширюється: як допомогти людині на візку, як вміти розмовляти жестовою мовою. Як допомагати діткам онкохворим і людям онкохворим.

Проект «Школа волонтерів»  діє четвертий рік поспіль. Медичний майстер-клас такого формату влаштували уперше.