Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

80 мільйонів гривень стягнули із боржників, які не сплачували аліменти

80 мільйонів гривень стягнули із боржників, які не сплачували аліменти

Понад вісімдесят мільйонів гривень стягнули на Полтавщині із батьків, які заборгували аліменти. Цю суму вони заплатили протягом останніх  трьох з половиною місяців, коли почали діяти санкції проти боржників. Більше подробиць у наступному сюжеті.

Тридцять вісім тисяч заборгував колишній чоловік Олесі. Грошей на дитину жінка не отримувала два роки.

ОЛЕСЯ:  У мене дівчинка, звати Варвара, чотири роки.  Треба одягати, взувати дитину. Платити за садочок. Також їй потрібні ліки, коли вона хворіє. Це коштує немаленькі гроші.

 А це Олександра. Розповідає: подала на аліменти, бо не вистачало коштів для дитини.

ОЛЕКСАНДРА:  З 2017 року, в січні я подала на аліменти. Була заборгованість 28 тисяч. Він виїжджає закордон. У зв’язку з тим, що прийняли закон і він сплатив заборгованість всю.

 Аліменти з боржників стягнули через виконавчу службу Шевченківського відділу Полтави. Його керівник розповів: санкції застосовують проти тих боржників, які не сплачували аліменти більше півроку.

ЩЕРБА:  Якщо є заборгованість понад 6 місяців, то застосовуємо до нього такі заходи впливу, як тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Обмеження у праві керування транспортним засобом. Обмеження у праві полювання.

Тих, хто не сплачував аліменти протягом трьох місяців, заносять в онлайн-список. За час дії закону майже п’ять тисяч полтавців обмежили у праві керувати транспортом. Приблизно стільки ж людей тимчасово не зможуть виїхати за кордон та користуватися зброєю. Стягнуті вісімдесят мільйонів гривень перерахували для двадцять однієї тисячі дітей.