Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

5 тисяч вагітних жінок на Полтавщині мають патологію серця та онкопатологію

5 тисяч вагітних жінок на Полтавщині мають патологію серця та онкопатологію

Триває всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Торік на Полтавщині при обстеженні 11 тисяч вагітних жінок у майже у половини виявили патологію серця чи онкопатологію.Докладніше – дивіться у сюжеті Лідії Ритченко.
 
Ось ця полтавка звернулася за допомогою до центру планування сім’ї. Тут під час обстеження на ультразвуковому  апараті діагностують чи є у плода патології розвитку. Торік таких жінок було близько 90.

Олександра Белей, лікар ультразвукової діагностики:  Зовнішнє середовище. Це вагітна мама. У неї може бути шкідливість на роботі, вона могла хворіти простудним захворюванням, могла приймати якісь препарати. У таких вагітних є великий ризик, що в них можуть бути вади розвитку. Найчастіше – це вади центральної нервової системи.

На першому місці в області серед захворювань вагітних жінок – патологія серця.

 Людмила Іванова, експерт за напрямом «Акушерство та гінекологія»:  Молода дівчина, 22 роки. До речі, спортсменка в нас із району області. Так, вагітність планова. Підійшли, почали обстежуватися. Ми виявили серйозну вроджену ваду серця, яка потребує встановлення кардіостимулятора.

Минулого рокуіз 300 обстежених чоловіків в області у шести діагностували безплідність. Це пов’язано запальними процесами  статевих органів. За словами лікаря Людмили Іванової в області у  40% подружніх пар відповідально підходять до планування сім’ї та народження дитини.