Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На дні Ворскли знайшли пакунок з картами, телефоном і ключами

На дні Ворскли знайшли пакунок з картами, телефоном і ключами

Шини, пляшки та мобільний телефон. У Полтаві водолази та підводні мисливці чистили дно Ворскли. Що ще виявили любителі підводного плавання, бачили Юлія Кравець та Богдан Казирід.

 «Поклали два камені, щоб воно потонуло. Ключ. Флешка. Мало, що на флешці», – говорить відпочивальник.

Такий чорний пакунок з мобільним телефоном, картками та ключами знайшли у Ворсклі. Біля знахідки зібралися люди.

 «MEGASPORT», за номером можна визначити господаря. О, флешка, на ній щось цікаве», – додає жінка, яка представилася Маріє.

Зранку водолази, професійні пірнальники та підводні мисливці чистять пляж Прирічкового парку. Обстежувати дно нелегко. Там майже нічого не видно.

 «Глибина 3 метри. Лазив так навпомацки. Одна грязюка», – ділиться враженнями один із драйверів, щойно виринувши на поверхню.

 Завдання водолазів – очистити місце відпочинку від скла, пластику та сміття. Команда розділилася. Підводні мисливці обстежують узбережжя. Серед знахідок – автомобільна шина.

« На дні не видно нічого, зараз тут зверху прибираю. Найбільше пет-пляшок, скляна пляшка. Все є», - розповідає водолаз Євгеній Луценко.

Пірнальники чистить середину річки. Як розповів водолаз Дмитро В’язун,знаходять скло, скляні пляшки, через нього може поранитися багато людей.

Все сміття зносять на берег. За півгодини з дна Ворскли витягли ось такі два пакети пластику.

Далі підвозять ще кілька шин, рибацькі сітки та інший мотлох. У костюмі вагою до 20 кілограмів дайвери заходять у воду по кілька разів. Головне, щоб спорядження було справне.  

«У нас трубка. Дірки немає, пальцем затулив. Щоки надуваються і все. Ми пірнаємо на своємудиханні. У нас легені», - пояснює підводний мисливець Володимир Несен.

Ці відпочивальники у вводу заходити не наважуються.

« Ми так бовтаємося, паличкою, не купаємося.  Їздимо далі від міста. Вода брудна», - каже полтавка, яка відпочиває на березі Ворскли Альона.

Акцію «Очисти дно Ворскли» у Полтаві проводять другий рік поспіль. Учасники ж клубу «Калкан-Полтава» пляжі прибирають 6 років.

«Я особисто залучаю своїх друзів. Дайверів.  Нам знизу видніше, як воно все страшно виглядає», - каже драйвер Юрій Бойко.

Усе зібране сміття переважать. А найактивніші учасники отримають призи.