Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Цього року на «Дивоцвіт Лесиного гаю» приїхало 200 учасників

Цього року на «Дивоцвіт Лесиного гаю» приїхало 200 учасників

«Дивоцвіт Лесиного гаю». На малій Батьківщині Лесі Українки, у Гадячі відбулося щорічне літературне свято. Близько двохсот учасників зібралися в урочищі «Зелений гай». В ньому 1898-ого мати письменниці – Олена Пчілка, побудувала хатину. У будинку жила й сама Леся Українка.

На свято «Дивоцвіт Лесиного гаю» Людмила Литвиновська прийшла разом з чоловіком та донечкою.

 «Стараюся приходити сюди кожного року. Єдине виключення – минулий рік. Бо ми очікували на поповнення – на нашу дитинку. Це  українське традиційне свято. І наш край має пишатися, що тут жила та працювала Леся Українка», - розповідає  жителька Гадяча Людмила Литвиновська.Бюджет свята – близько 20-ти тисяч гривень, каже співорганізатор Лариса Труш. Через нестачу коштів кількість учасників заходу цьогоріч зменшилась.

«Щоб запросити колектив треба було поплатити вартість поїздки та харчування. І звичайно, розмістити людей, щоб вони заночували», -  каже начальник відділу культури Гадяцької  Лариса Труш.

Львів’янка Любов Бессараб  у Гадячі вперше. Жінка каже: здивувало те, що від будинку мами поетеси – Олени Пчілки нічого не лишилося.

 «Нам екскурсовод показувала фотографії і ми розуміємо, що це був, дійсно маєток, який заслуговував уваги. Розуміємо, які діячі культури там побували. Шкода, що цього немає», - ділиться враженнями туристка зі Львова Любов БессарабОлександр Зозуля показує місце на якому стояв  двоповерховий будинок Олени Пчілки в кінці 19-го століття.

 «Ми стоїмо майже на території будинку.  У нього одна тераса була вниз», «Тут Олена Пчілка придбала землі. Вона побудувала будинок за власні кошти для  хворої Лесі, яка потребувала чистого повітря», - розповідає  працівник регіонального ландшафтного парку Олександр Зозуля.

За словами Олександра Зозулі, будинок знищили навмисно.

 «Один з майстрів, який будував будинок і який не отримав грошової компенсації, яку він хотів», Він виступив ініціатором знищення цього будинку. Це відбулося десь близько 24-го року коли вже була радянська влада» ,- розповідає працівник регіонального ландшафтного парку Олександр Зозуля.

Свято «Дивоцвіт Лесиного гаю» проводять в 29-те. Захід організовують на території  урочища «Зелений гай», який розташований над річкою Псел.