Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві німецькі вівчарки змагалися за звання кращого собаки

У Полтаві німецькі вівчарки змагалися за звання кращого собаки

Вистежити по сліду і затримати. Знайти вибухівку та зброю й захистити господаря. В обласному центрі змагалися німецькі вівчарки. Всього участь у заході взяли 15 чотирилапих. Змагання «Центрального клубу власників німецьких вівчарок України» та ТСО України в обласному центрі провели вперше. та Як правильно тренувати службових собак та якими навичками вони повинні володіти розкажуть Юлія Кравець та Микола Янко.

Кінолог Віктор та німецька вівчарка Ларк разом працюють майже 2 роки у кінологічному центрі обласної поліції.
«Саме головне любити собаку. І щоб був час, якщо буде час і тобі цікаво то все буде добре. Якщо тобі не цікаво, то ніяка собака не буде слухатися», каже кінолог Віктор Храпач. .
Ларк – пошуковий собака. Разом із господарем двічі їздив у зону АТО. Пес витривалий, вміє шукати зброю, каже Віктор. Для його вівчарки – це перші змагання.
У змаганнях захисної служби Ларка визнали найкращим. А це один із суперників Ларка – Кен. Вівчарці три роки. Собака у захисній службі – початківець.
 «По-перше, німецька вівчарка повинна постійно рухатися, у неї мають добре працювати мізки. Щоб не було застою. Собака повинен постійно думати та працювати», - розповідає власниця вівчарки Світлана Громова.  На змаганнях суді спостерігають за роботою кінологів та їхніх вихованців. Дивляться, як швидко та вправно собаки виконують команди.
  «Виваженість інстинктів чи стійкість внутрішньої мотивації, самовпевненість та вміння працювати під навантаженням та витримувати тиск. Це ті якості, які потрібні робочим собакам», - розповідає суддя Борис Томшинський.  А це Брабус. Йому 6 місяців. Брати участь у змаганнях буде через півтора роки. Нині його привели на племінний огляд.
 Брабус, сидіти. Лежати. Молодец.
 «Ти красунчик. Наш улюблений красунчик. Да», - говорить власниця собаки світлана Головко.
 Змагання «Центрального клубу власників німецьких вівчарок України» в обласному центрі провели вперше. Переможці отримали кубки, медалі та грамоти.