Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Полтаві планують встановити пункти збору небезпечних відходів

У Полтаві планують встановити пункти збору небезпечних відходів

У Полтаві небезпечні відходи почнуть збирати окремо. Таке рішення ухвалили на останній сесії міської ради. Депутати  віддали 39 голосів  за створення у місті пунктів збору відпрацьованих ртутних ламп, термометрів та батарейок.  Більше про це – розкаже Лідія Ричтенко.

Макухівське сміттєзвалище – єдине місце куди зараз вивозять небезпечні відходи на Полтавщині.Представниця організації «Еколтава» Юлія Мельник каже:їх потрібно правильно утилізувати.

«Коли річки  виходять з берегів, то Коломак також виходить і весь оцей фільтрат зі звалища  з усіма небезпечними речовинами іде далі впадає у Ворсклу, у грунт іде. І ми це потім споживаємо, з їжею. Ну і відповідно збільшується кількість небезпечних захворювань», – розповіла голова ГО «Еколтава» Юлія Мельник.

Щоб вирішити цю проблему, депутат міської ради Вадим Ямщиков подав проект щодо збору небезпечних відходів.

«Ініціюємо, щоб КАТП-1628 отримало ліцензію на дії, які пов’язані  із встановленням контейнерів, зберігання, транспортування ртутних ламп і батарейок. Потім ми змінимо статут КАТП, яке зможе це виконувати», – розповів депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Автор ідеї  цього проекту – Сергій Антоненко.

 «Я прихильник, щоб була закуплена спеціальна машина, яка їздила б по місту у визначених місцях і приймала не тільки лампи, а й всі відходи небезпечні», – розповідає автор проекту щодо створення пунктів збору небезпечних відходів Сергій Антоненко.

 Ось що думає з цього приводу міський голова Полтави Олександр Мамай.

«Я особисто вважаю, що це мертвонароджене дитя. Тому давайте просто попробуємо», – сказав мер під час останньої сесії міської ради

Сергій Антоненко подав судовий позов на Полтавську міську раду щодо бездіяльності стосовно створення пункту збору небезпечних відходів.

 «Забороняється такі відходи відвозити на сміттєзвалище. І сьогодні вже відбулося 4-те судове засідання. Відповідач попросив надати перерив у судовому засіданні, щоб надати як доказ  рішення полтавської міської ради, що міська рада щось починає робити». Повідомив автор ідеї Сергій Антоненко.

У Львові небезпечні відходи збирає автомобіль еко-бус. У Києві – закупили для цього контейнери. А у Кременчуці на Полтавщині ртутні лампи здають до стаціонарного приймального пункту. Нині в обласному центрі збирати небезпечні відходи має комунальне підприємство 1628.