Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

З липня цього року «Укргазвидбування» співфінансуватиме ремонт доріг

З липня цього року «Укргазвидбування» співфінансуватиме ремонт доріг

Це Нехворощанська ОТГ. І дорога на території колишньої Маячківської сільської ради, де користується надрами «Укргазвидобування».

«Вони в рік давали по 100 тисяч. То вони двічі їх виділили. Ми скільки могли, стільки зробили ремонт. У 2017 уклали кошти на ремонт по вулиці Шевченка в Маячці. А в позаминулому році їх уклали на ремонт від межі між Луговим за село Рекунівка», - розповідає в.о. старости сіл Маячка, Губарівка, Рекунівка Таїса П’явка.

Ремонт більше п’яти кілометрів розбитої дороги від Губарівки до Лугового нині коштуватиме близько дванадцяти мільйонів гривень, розповів голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Бульбаха під час спільної зустрічі з керівниками органів місцевого самоврядування та керівництвом «Укргазвидобування». Нині таких відбулося дві. Їх ініціювало товариство після останнього засідання сесії обласної ради. .

Шістдесят разів депутати Полтавської обласної ради не погоджували  «Укргазвидобуванню» отримання спецдозволів на користування надрами. Йшлося як про нові ділянки, так і розширення меж існуючих. Це статистика за понад два роки, тобто час каденції депутатів сьомого скликання.

«Мы рассчитывали в 2018 году конкретно по области получить порядка 130-140 млн кубов газа. Если ситуация не улучшится, то суммарно потери по области составят миллиард кубов»,- директор із земельних відносин «Укргазвидобування» Володимир Соколовський

Аби налагодити співпрацю, нафтогазова компанія співфінансуватиме ремонт доріг місцевого значення, каже Володимир Соколовський.

«Наше участие будет заключатся в зависимости от количества сторон, которые будут участвовать в этом соглашении. Это от 25 до 33% это доля участия наша, деньги будут внесены в проекты на строительство скважин», - сказав директор із земельних відносин «Укргазвидобування». Володимир Соколовський

Компанія погоджується ремонтувати тільки ті дороги, поряд з якими нині розташовані бурові майданчики. Голову Сенчанської ОТГ такий підхід не влаштовує.

«Зі сторони Лубен до території ОТГ будували площадки до бурових, що зараз буряться. Дорога убита вщент. Саме, бо була перевозка великовантажна машинами ГПУ. Якщо це партнерські відносини, то хотілося б, щоб ми разом вирішували, де краще відновлювати дорогу»,- сказав Сенчанський сільський голова Віктор Лисий.

Обговорюватимуть умови до середини червня. Потім компанія та місцева влада укладуть меморандум про співпрацю, а також угоду із переліком ділянок та вартістю ремонту. Депутат облради Ігор Горжій проти того, щоб на це витрачали гроші, отримані від ренти.

«Рентний платіж – це при видобутку податок.  Рентний платіж давайте сюди не плутати. Це святе. Те, що ви віддавали в державу. Що віддаєте в селищні ради. В районні чи в обласні», - розповів  депутат Полтавської обласної радиІгор Горжій.

Нагадаємо, з цього року п’ять відсотків від ренти надходять до місцевих бюджетів. За використання надр «Укргазвидобуванням» Полтавщина має отримати майже п’ятсот мільйонів гривень.