Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Загострення бронхіальної астми викликає алергія на цвітіння трав

Загострення бронхіальної астми викликає алергія на цвітіння  трав

Загострення бронхіальної астми викликає алергія на цвітіння злакових трав  на Полтавщині. Як із цим борються у Гожулівській амбулаторії – дізнавалися мої колеги у Всесвітній день боротьби проти астми та алергії. Подробиці – розкаже Лідія Ритченко

Через цвітіння трав,  у людей  з астмою нині загострилися проблеми зі здоров’ям, каже  завідувачка Гожулівської амбулаторії  Ольга Яременко. За допомогою до лікаря звернулися шістнадцятеро людей.

« Це напади задухи, які відбуваються особливо вночі, або вранці. Ці приступи  задухи бувають до 4-6 разів» - розповіла завідувачка Гожулівської амбулаторії Ольга ЯременкоУ пенсіонерки  Світлани  Уварової дихальна недостатність. У жінки Алергія на цвітіння квітів і трав.

«Трошки починається таке дихання, а потім наростає все більше, і я тоді задихаюся і без інгаляторів я не можу» - каже пенсіонерка Світлана Уварова.

Максим Білан прийшов до амбулаторії із мамою. Він робить інгаляцію небулайзером, бо йому важко дихати. Астма у хлопчика шість років, розповідає мати Наталія.  

 «Загострення в нас 3-4 рази на рік. Ми знімаємо задишку небулайзером. Не завжди вона нам допомагає. Тому нам роблять уколи» - розповідає мама хворого хлопчика Наталія.

На Полтавщині щороку вперше діагностують бронхіальну астму у 250-ти людей.

«Найбільше бронхіальна астма – це Комсомольськ, поруч безпосередньо ГОК перебуває. Це Кременчук –  велике промислове місто, і Глобинський та Семенівський райони» – розповідає завідувачка пульмонологічного відділенням обласної лікарні Неля Моторна.

Нині на Полтавщині п’ять з половиною тисяч пацієнтів із бронхіальною астмою. В обласному пульмонологічному центрі для них  працює соляна кімната.