Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Документальний фільм про Олега Сенцова дивилися у Полтаві просто неба

Документальний фільм про Олега Сенцова дивилися у Полтаві просто неба

Документальний фільм про засудженого в Росії українського кінорежисера дивилися просто неба. У Полтаві показали стрічку «Процес» про політв’язня Російської Федерації Олега Сенцова. Його засудили на двадцять років. Зараз Олег Сенцов голодує більше двох тижнів.

Налаштовують екран та підключають техніку: організатори готуються показувати документальний фільм просто неба. Коли глядачі зібралися, розпочали показ стрічки про Олега Сенцова. Звинуваченого у підготовці терористичних актів та засудженого у Росії.

«Фільм розказує про суд над Олегом Сенцовим у Росії, про окупаційний суд. Є кадри з його родичами. Його друзями. Прем’єра його була на Берлінському кінофестивалі», - розповів кінооператор та співорганізатор показу Володимир Ковбаса

Прем’єра фільму відбулася більше року тому. Нині дистриб’ютори дозволили його показувати у вільному доступі, каже Володимир Ковбаса. Подивитися фільм прийшли близько трьох десятків полтавців. Саме зараз акцію влаштували через заяву Олега Сенцова про голодування.

«Показуємо для того, щоб люди, яким це небайдуже змогли зібратися разом і висловити свою публічну підтримку. Можливо, для того, щоб вони трохи надихнулися його прикладом. Людини, яка стоїть за свої права і свої переконання», - пояснив кінооператор та співорганізатор показу Володимир Ковбаса

Фільм триває сімдесят хвилин. Також у ньому – автобіографія кінорежисера, процеси зйомок його стрічок. Ось на цих кадрах сестра засудженого Наталія Каплан збирає передачу для брата та привозить її в колонію.

«Душа болить за наших людей, які ув’язнені безпідставно. Дуже хочеться якось їм допомогти. Звичайно ми нічим не допоможемо в цій ситуації, але просто співчуваємо і розділяємо їхню проблему»,- ділиться враженнями Наталія, яка прийшла подивитися фільм

«Думаю, людина дуже гідна. Тримається. А таких людей необхідно підтримувати, як мінімум. Хоча б просто прийти, ознайомитися з його історією і підняти якийсь інфошум», - розповідає Максим, який прийшов подивитися фільм.

Нагадаємо, Олег Сенцов оголосив про голодування чотирнадцятого травня.