Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Для маленьких полтавців з інвалідністю підготували спортивно-розважальний захід

Для маленьких полтавців з інвалідністю підготували   спортивно-розважальний захід

Приміряли форму поліцейських, вивчали правила дорожнього руху і грали у бочче. До дня захисту дітей  для маленьких полтавців з інвалідністю підготували  інклюзивний спортивно-розважальний захід

У Корпусному парку діти фотографуються з поліцейськими, навчаються кермувати і приміряють бронежилети. Полтавка Ольга Депто на свято прийшла з двома дітьми. Її старший син Артем через ускладнення під час пологів отримав травму голови. Реабілітацію проходить з народження.

«Ми досягли великих успіхів завдяки реабілітологам, педагогам, логопедам, психологам. Вони допомогли мені поставити мою дитину на ноги»,- розповідає мама Артема Ольга Депто.

Ці діти грають у параолімпійський вид спорту – бочче. Учасників ділять на дві команди. Кожний має по два м’ячі: червоного і синього кольорів. Перемагає та команда, чия куля буде ближчою до білого м’яча, раніше кинутого на поле.

«Швидко запам’ятовують правила. І майже без підказок грають самі», - каже співорганізатор заходу Станіслав Павленко.

На цій локації проводять каніс-терапію. Протягом години дітей з вадами розвитку лікують за допомогою спеціально навчених собак.

«Коли дітки спілкуються з собаками, у них виділяються гормони, які покращують засвоюваність інформації. Також виділяється гормон щастя. Коли діти щасливі – вони краще навчаються», - Ельвіра Попова, керівниця ГО навчально-реабілітаційного центру "Соняшник",- каже керівниця ГОнавчально-реабілітаційного центру "Соняшник"Ельвіра Попова.

Учасники та гості спортивно-розважального заходу – діти з порушенням зору, слуху та опорно-рухового апарату.

«Ми заходи направляємо на інклюзивний напрямок. Щоб тут були діти всіх категорій. Люди мають зрозуміти, що ми рівноправні, ми достойні і гідні життя в нашому місті. Але потрібно створити умови гідні для цього. Щоб не було бордюрів, щоб було зрозуміло, куди я їду, куди я йду», - розповідає регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Ірина Твердохліб

Інклюзивний спортивно-розважальний захід відвідало близько півтори сотні дітей. Серед них вихованці реабілітаційного центру, спеціалізованих шкіл та школи-інтернату для глухих дітей.