Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Перед іспитом "КРОК 2" полтавських студентів перевіряли на металодетекторі

Перед іспитом "КРОК 2" полтавських студентів перевіряли на металодетекторі

Студенти випускного курсу Української медичної стоматакадемії склали державний інтегрований іспит "КРОК-2". Такі тестування у полтавському виші впровадили десять років тому. Тест – складова державної атестації, містить 200 запитань. Перескладати цього року його не можна. Хвилювання студентів напередодні іспиту та емоції опісля – дивіться у сюжеті Юлії Логвиненко та Миколи Янка.

Микола Литвиненко: Взяв з собою паспорт, пляшечку прозору води. Ну і прийшов на іспит. Переживаю, як і всі, мабуть.

Для 5-курсника Миколи Литвиненка це друга вища. Говорить, хвилюється, бо іншої спроби скласти "КРОК 2" не буде. Боїться запитань із предмету "невідкладні стани".

«Там дуже тяжко відрізнити "колапс" від "афективного стану", - розповідає Микола Литвиненко, який складає іспит "КРОК-2"

Сашко для роботи мозку приніс чорний шоколад.

«Но если нельзя, я вам отдам его!», - жартує Сашко.

«За кілька хвилин ось у цій аудиторії №1 розташуються 108 студентів-медиків, які протягом наступних 3 годин 20 хвилин писатимуть 1-шу частину державного іспиту зі спеціальності "Стоматологія"», говорить журналістка Юлія Логвиненко.

Парти без поличок, під стелею – відеоспостереження. Лариса Вікторівна готує аудиторію до вирішального іспиту.

«Відкриваємо всі вікна і провітрюємо обов'язково класи. Щоб дітям було комфортно і після "Кроку" вийшли радісні й веселі!», - ділиться лаборант Лариса Вергун

Ці речі не дозволили заносити. В аудиторії майбутніх медиків перевіряють на металодетекторі. Поза камерою студенти говорять: обшук поліції – додатковий стрес перед тестуванням.

 Несуть завдання, за кілька хвилин їх розпакують перед студентами. Іспит "КРОК 2" має 200 запитань, більшу частину випускники проходили на пробних тестуваннях, нині близько 20 – нові.

«Завжди центром тестування при МОЗ оновлюються буклети, за якими складають тестування студенти, тому це абсолютно нормальна практика», - розповідає доктор медичних наук, професор Валентин Дворник.

А складуть студенти "КРОК", якщо матимуть:

ЛАЙВ: 60,5% правильних відповідей

 Якщо менше – перескласти можна через рік.

« 13 студентів у минулому році, стосовно стоматології, вони не отримали диплом», - пояснює доктор медичних наук, професор Валентин Дворник

 Українці на кожне запитання мають хвилину. Півтори – для іноземців. Їх цьогоріч майже сотня: 19 іспит складали англійською, 90 – російською. Вепа впорався за 3 години.

 « Як написав, одразу вийшов. Емоції зашкалюють. Очікував, що буде важче. Хочеться ще повчитися», сказав Вепа Джумаєв, який склав "КРОК-2".

31-річного Нуретдіна після тестування зустрічає товариш Вепа. Обидва з Туркменістану і претендують на червоний диплом.

« Емоції позитивні, справився з "Кроком". Але дуже шкода, що випускаюся з академії, ще хочеться лишитися. Якщо вийде, продовжу навчання. Місто надзвичайно сподобалося», - розповідає Нуретдін Кадиров, який склав "КРОК-2"

Хлопці кажуть: для тих, хто старанно навчався, "КРОК 2" не був складним. Результати медики-випускники дізнаються за 14 днів, попереду ще 5 державних іспитів. Юлія Логвиненко, Микола Янко, Богдан Казирід, "Полтавські телевізійні новини". "Новини на Першому".