Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Полтавські вкладники кредитної спілки і досі судяться за свої гроші

Полтавські вкладники кредитної спілки і досі судяться за свої гроші

В мене було 32 тисячі. За цей час наросли відсотки. І вони прислали квитанцію, що 36-ть тисяч.

Стільки грошей Михайло Терещенко поклав на рахунок  «Першого кредитного товариства». 2008- го очільники полтавської філії вкладникам обіцяли 26-ть відсотків за рік від кожної суми. Михайло ж  гроші збирав на пенсію. Для того, щоб прожити, щоб відкласти на похорон, смерть і старість. Може внукам помогти. А відкіля з такої пенсії,як зараз кошти. І на ліки копив, я інвалід першої групи, говорить Михайло Терещенко, вкладник  спілки  «Перше кредитне товариство»:

Таких  як Михайло, у «Першого кредитного товариства» майже  200 людей. Більшість з них - пенсіонери. Деякі з постраждалих прийшли в апеляційний суд, аби бути присутніми на розгляді справи  щодо державного виконавця. Держвиконавець Тарасенко не виконав рішення суду – вилучити майно товариства. Тому, що про це попередньо  домовився з директором полтавської спілки. Так вказано у вироку  суду. Через це  нам не можуть компенсувати вкладені гроші, розповідає Юрій Лебедь, громадський захисник вкладників

Юрій Лебедь  був присутній під час опису  майна  кредитної спілки. Згідно цих актів майна було на сто тисяч. Ми порахували –  зникли 12-ть комп’ютерів. 3 -  ще було закрито  в  інших кімнатах. Сейфи та столи.  Їм треба було описати це майно, закрити його і опломбувати. Але вони його розікрали.

Підозрюваний Михайло Тарасенко свою провину не визнає. Люди вклали під дуже великий процент гроші. Не перевіривши забезпечення цих коштів. Потім кримінальна справа «гуляла» по прокуратурам. І потім вирішили хоч когось покарати. Позвали в обласну прокуратуру і сказали давай тебе. Зараз по цій справі строки давно минули. Покарання не буде в будь якому разі, говорить Михайло Тарасенко, державний виконавець.

Під час суду  допитали й директора полтавського відділення спілки. Він у справі має статус свідка. Які її мали місце з боку державного виконавця. Не пам’ятаю. Ви не зрозуміли питання? Ну був опис. Яке майно описали? Те, що було в наявності. Якась техніка, меблі якісь. Я не пам’ятаю, чесно, розповідає Юрій Ковтун, колишній директор полтавського відділення спілки  «Перше  кредитне  товариство».

Лайв: Оголошується перерва для підготовки до судових дебатів.

Коли перейдуть до судових дебатів наразі не відомо.