Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині оголосили п’ятий рівень пожежної небезпеки

На Полтавщині оголосили п’ятий рівень пожежної небезпеки

 «Бор 4, Бор 4 вийдіть на зв'язок. Бор 4 на зв’язку, обстановка нормальна. Я Вас зрозуміла. Дякую», - виходить на зв'язок пожежний спостерігач Ірина Павлюк.

Кожні дві години пожежна спостерігачка Ірина Павлюк виходить на зв'язок з лісництвами області. У лісах встановлені телевізійні камери.  У диспетчерській – монітор. Сюди надходять зображення з веж. Поруч – карта лісових угідь.

«Коли з’являється дим, нам видно, ми визначаємо за картою, азимут, промені, визначаємо місце і виїжджає машина

За лісами спостерігають цілодобово.Зараз бачимо дим на скважині Руднянського лісництва. А це техніка Полтавського лісгоспу. Цими автомобілями та трактором оперативно виїжджають на пожежі.  

«У цьому році в нас виникло 10 лісових пожеж, згоріло близько 2 га. Оперативно виїхали і гасили», - розповідає, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Олег Парфеня. Для того, щоб запобігти пожежам, крім камер відеоспостережень, лісівники мають інші засоби.

«Виконання смуги, робиться для того, щоб не розповсюджувався вогонь, і щоб він не перекидався на наступний лісовий масив» 00:13, - пояснює, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства. Олег Парфеня

На вогонь рятувальники мають реагувати миттєво. Відпрацьовують свої дії на умовних пожежах. Це – ліс на околиці Полтави. Тут облаштували безкоштовні зони для відпочивальників. Є дрова для багаття та мангали.

«Ви бачите, вогнища після нас немає і багаття немає. І сміття ми прибираємо», - каже полтавка Валентина Стадніченко. Нині в області оголосили 5 рівень пожежної небезпеки.

«При цьому класі заборонено ходити в ліс, розводити багаття. Попереду дуже жаркий місяць і лісівники і рятувальники закликають бути обережним з вогнем», - говорить речниця ДСНС Світлана Рибалко. Нагадаю, з початку року в області виникло понад  півтори сотні  пожеж в екосистемах.