Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Полтавський обласний онкодиспансер оголосив тендер на придбання нового томографа

Полтавський обласний онкодиспансер оголосив тендер на придбання нового томографа

Ми з вами заходимо в кімнату, тут стоїть двозрізовий комп'ютерний томограф. Людина проїжджає крізь апарат, трубка повертається та робить нам зрізи. От так, наче скибками порізати хліб. Таке порівняння озвучує Олег Лукашенко. Він лікар-рентгенолог з 12-річним стажем. Цей томограф робить 32 зрізи, дозволяє побачити 5-міліметрову пухлину.

На цьому відео у лютому цього року на томографі перевіряють полтавку Олену Ластовецьку. Цей апарат перестав працювати на початку травня. Олег Лукашенко: Викликали спеціалістів, з якими заключений договір на обслуговування, вони приїхали, сказали "не працює", вказали конкретну деталь, яка потребує заміни. Замінити треба спеціальну трубку, зовні її не видно. Обертається одночасно трубка і одночасно всі детектори по колу збирають всю інформацію. На відміну від звичайного рентгена, де трубка стоїть в одному положенні.  Відпрацював цей томограф 23 роки. За цей час тут обстежили близько 60 тисяч людей.

На цьому апараті ми, здається, трубок 6 змінили. Ці трубки рано чи пізно горять. Через 2 роки, через 5 років. Остання відпрацювала 5 років, це дуже непоганий результат, зважаючи на навантаження, яке у нас є, розповідає Олег Лукашенко. А це 30-40 пацієнтів за день. За словами головного лікаря Ореста Вовка, сучасні апарати дозволять обстежувати пацієнта швидше. Тому крім ремонту старого,  планують придбати новий. Торги влаштували на сайті PROZORRO.Очікувана вартість, це фіксована ціна, вище якої вже не буде. Очікуємо, що й з 17 мільйонів буде економія. 14, 15, 16 мільйонів. І вже це дає змогу використати ці кошти на заміну трубки цього комп'ютерного томографа, продовжити йому життя.

Міжнародні торги триватимуть не менше 2-х місяців. За словами Ореста Вовка, якщо пройдуть вчасно, новий апарат запустять до кінця літа. А цей планують перенести в рентген кабінет.