Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

Місяць без води та їжі: в селі на Полтавщині собак залишили на ланцюгу помирати

Місяць без води та їжі: в селі на Полтавщині собак залишили на ланцюгу помирати

Село Покровське, що на Полтавщині. Тут господарі цього будинку залишили псів на ланцюгах. Без води та без їжі. Так собаки просиділи близько місяця.

На ланцюзі, не годовані та смердять.Про собак повідомили односельці. Мешканець села Іван говорить: «Що ми могли зробити? Ми не маємо права лізти на приватну територію».

Тиждень тому їх звільнили зооволонтери. На відео - лабрадор Босс. Вижив тільки він. «Один собака був мертвий. Інший собака був такий схудлий,що вже не ворушився.  Він воїн! Я протягнув до нього руку,щоб від ціпка звільнити, а він на мене рикнув» - говорить зооволонтер Андрій Фролов.
У той же день приїхали господарі. Зооволонтерка Наталія Хомушко розповідає: «На подвір’я зайшла господарка. Це було на руку: ми не лізли через паркан,не ламали його. Хоча у нас із собою були паркани» Андрій Фролов додає: «Вона мовчки, мовчки. Відверталася. Вона не була шокованою. Просто байдужа».

Поліцію зооволонтери не викликали, щоб не гаяти час. Віднесли Босса в авто і - «на Полтаву», у ветклініку. Наталія Хомушко розповідає: «Ветеринар сказав,що дуже давно, у своїй практиці, не зустрічав собаку в такому стані».

У ветеринарній клініці:  - Бося, дивися, до тебе гості прийшли.

Зневоднення та кахексія, тобто синдром виснаження. Перші дві доби Босс був на інтенсивному лікуванні. Здебільшого, спав. Нині реагує на слово «гуляти».
У ветеринарній клініці:  - Пішли гуляти, гуляти, гуляти!

Лікар-ветеринар Тарас Лохвицький говорить: «Зараз ми відмовилися від крапельниць. Тварина отримує гепатопротектори, вітамини та збалансоване харчування». 17 кілограмів важив Босс, коли його привезли у клініку. Мав би - 40. За тиждень пес набрав два кіло. Гроші на лікування пересилали люди з  різних країн. Зооволонтерка Наталія Хомушко каже: - Ізраїль, Польща, Україна, Росія, Прибалтика. Люди дуже хвилюються.

До повного відновлення – місяць. Потім Боссу шукатимуть нових господарів.