Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

У Полтаві відбулася акція на підтримку режисера Олега Сенцова

У Полтаві відбулася акція на підтримку режисера Олега Сенцова

Журналіст: Зараз я знаходжусь на Театральній площі у Полтаві. У ці хвилини тут відбувається акція на підтримку  українських політв’язнів, яких утримують за ґратами в Росії та окупованому Криму. На захід прийшли кілька десятків чоловік.

“Свободу Сенцову”, “Врятувати Олега Сенцова”. Такі написи на плакатах у руках учасників. Більшість – англійською мовою.

 «Я вважаю, що українські політв’язні мають бути випущені, і для того, щоб це зробити і українська громадськість і світова спільнота  має більше тиснути у засобах масової інформації для того, щоб  створювати міжнародний тиск на Росію» – розповів учасник акції Роман Повзик.

Перекладачка Анна Визір про акцію дізналася із соціальних мереж. «Ми хочемо донести до країн світу, до російської влади, що Олег Сенцов, а також 70 українських політв’язнів були незаконно затримані і мають повернутися на Батьківщину» – говорить Анна Визір.

Блогер Ігор Гавриленко говорить: прийшов на акцію з надією, що подібні заходи будуть дієвими. І російська сторона дасть дозвіл на звільнення політв’язнів.  «На жаль, ми бачимо не так і багато полтавців. І центральні і комерційні канали не приділяють цьому належної уваги. Можливо б більше прийшло людей. Ну, і абсолютна байдужість офіційної влади» – каже учасник акції Ігор.

Учасники акції  озвучили вимоги, адресовані лідерам різних країн. Наталія Баранник, співорганізатор акції #SaveOlegSentsov: До Російської федерації звільнити Олега Сенцова та усіх людей, позбавлених волі за політичними мотивами, до країн великої сімки – винести на обговорення під час саміту G -7 в Канаді питання звільненя Сенцова та усіх людей, позбавлених волі за політичними мотивами. До України – створити пост спецпредставника з прав громадян України, позбавлених волі за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму. 

Нагадаємо, акція є частиною кампанії «Свободу Олегу Сенцову». Подібні заходи відбулися в Україні і за кордоном.