Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Без щеплення до дитячих таборів на Полтавщині не пускають

Без щеплення до дитячих таборів на Полтавщині не пускають

Це фотографія з нашого звітного концерту, який був позавчора. Це наш весь колектив. Це наш останній диплом на конкурсі «Веселка». Там у нас перший ступінь.

Ольга шість років шиє одяг в театрі мод «Силует». За участь в конкурсах та перемоги отримала путівку до полтавського дитячого табору «Еколог».

Ми привезли дитину уже в табір. І її прийняли. А потім через хв 10-15 її повернули назад батькам. Тому що дільничний лікар цього табору помітила, що у нас не всі щеплення від кору є. Тільки одна в рік, а ревакцинації немає, розповідає Ольга Удовиченко, немає щеплення від кору

У табір дівчинка мала поїхати з подругами і провести там двадцять один день. Нині вона вдома. Розважається з молодшою сестрою. Гроші за путівку родині повернули. Мамі Наталії пояснили: мають наказ не приймати дітей без щеплень в обласні табори. Таке розпорядження в області справді розробили, пояснює медик Світлана Писаренко. Про це було оголошено на засіданні обласного штабу з оздоровлення. У присутності заступника голови ОДА. На сьогодні це розпорядження в розробці і я сподіваюся буде включений цей пункт в це розпорядження.

Також медик називає низку статей законів, де йдеться про обов’язкове щеплення. Наприклад, стаття п’ятнадцята закону про захист населення від інфекційних хвороб. У ній зазначено: «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється». Якщо будь-хто, доросла людина чи дитина, завезе кір в табір. Будуть контактні всі, абсолютно всі, хто перебуває в цьому таборі. Табір буде закритий на карантин. Це не буде оздоровлення для дитини. Оздоровча кампанія буде зірвана.

Відмовили прийняти дитину у табір правомірно, пояснює Петро Нога фахівець з медичного права Полтавського юридичного інституту. Одна з причин – проживання у закладі. Існують типові положення для таких закладів. У яких у пункті 2.6 чітко зазначається, що дитина має туди надходити обов’язково із медичними оглядами. І як додаток – це картка щеплень. Повністю заповнена. Тобто потрібно дотримуватися календаря щеплень.

Мама Наталія каже: не мала б претензій, якби лікарі попередили про ці умови. Торік Ольга, так само без щеплень, відпочивала у дитячому таборі. У нас старші діти були зі щепленнями, а менші ні. Це зі свого досвіду. Я зробила такі висновки, що нам це непотрібно. Тому що шлях до здоров’я він не тільки через щеплення.

Нагадаємо, на Полтавщині з нового року на кір захворіло понад триста людей.