Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Мінус один: атракціон у парку «Перемога» демонтують

Мінус один: атракціон у парку «Перемога» демонтують

За замкненою огорожею та із прикріпленим оголошенням про те, що атракціон не працює. Такий вигляд нині має гойдалка «Берізка». Вона розташована у парку «Перемога». Навіть дитячі фотографії є на цій гойдалці. Вона, мабуть, моїх років. Або ж і старше. Справа навіть не в демонтажі. Зараз уже зовсім інші атракціони, - розповідає відвідувачка міського парку «Перемога», Вікторія

Вікторія до парку прийшла із подругою з Києва. Хотіли покатати дітей на атракціонах, але так і не вибрали. Каже: гойдалки старі та нецікаві. Маму ще можна відвести у ресторан. А дитину нікуди і повести. Прийшли в парк, а тут зовсім сумно. Як у моєму дитинстві. На гойдалки страшно дітей пускати, бо їм більше років, ніж мені.

Гойдалку «Берізка» виготовили 1980-го року. Нині човники вкриті іржею та обмотані ланцюгом. Більше атракціон не працюватиме, його спишуть та знімуть з балансу. Таке рішення підтримали на сесії Полтавської міськради. Нині у парку працює чотири атракціони.

Зараз ті гойдалки, що й завжди. Цьогоріч буде реконструкція парку. Є проект. Будемо щороку встановлювати по два атракціони, говорить Лаврентій Заркуа, директор міського парку «Перемога»

Технічний огляд атракціонів проводять щорічно. Якщо виявили дефекти, до їх усунення гойдалки чи каруселі до роботи не допустять, каже начальник відділу обласного Управління Держпраці Володимир Сокур: Це виявлення деформації в металоконструкції. Виявлення тріщин. Механічні зношення. Пошкодження проводів і кабелів. Пошкодження кріплень фундаментів атракціонів. Інші механічні пошкодження механізмів атракціонів. 

Середній термін експлуатації атракціонів - 8-12 років. Використовувати їх далі можна після відповідного висновку експертного обстеження.