Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Від початку року на водоймах області втопилося одинадцятеро людей

Від початку року на водоймах області втопилося одинадцятеро людей

Пляжний сезон на березі Ворскли пані Тетяна розпочала в травні. Весь час в полі зору жінки ‑ онучка з подружкою. У воду дівчата заходять під наглядом бабусі. «Більше 30 років ми сюди їздимо. Я не бачила, щоб хтось тонув і я не тонула. І Слава Богу!», - каже Тетяна Серженко. Цього року в травні на Ворсклі загинуло двоє людей. «Один був унас суїцид. А другий на Дублянщині, сказав  водолаз Анатолій Кононенко.

За відпочивальниками спостерігає рятувальний патруль. На човні команда кожні дві години об’їжджає річку. «Патрулюємо річку, дивимося, щоб не було випивши, дивимося і за дітьми, які без нагляду батьків глибоко заходять у воду», - пояснює боцман Сергій Максименюк. Купатися заборонено, але купаються. Щодня, говорить водолаз – рятувальник обстежує дно. Перед зануренням:  Перевіряємо скільки в балоні, тиск, як працює

 Роман ‑ водолаз-початківець. Це його перше занурення. Аби пірнальник орієнтувався на дні, його з мотузкою контролюють з берега. Іди прямо, Він зрозумів, що я йому подав команду іти прямо і буде виконувати. Водолаз подає команду "об’єкт знайдено". І виходить на берег. «Під водою нічого не видно, потрібно все робити напомацки. Нічого не видно і в маску. Але я думаю, орієнтуватися під водою навчить практика», - ділиться враженнямиРоман.

Роману людей витягувати не довелося. А от Анатолій Коненко водолаз з 40-річним стажем. За цей час врятував з пів сотні людей. Не дати, щоб на дно пішов, потім важко. Ні від масажуєш його, нічого, тільки 2-3 хв. Якщо вчасно повідомили, тоді надія є, говорить Анатолій Кононенко, водолаз. Удвічі більше утоплеників, аніж минулого року ‑ таку статистику наводить рятувальник Віталій Шкаревський. З Початку року на воді в області загинуло 11 людей. З них 3 дітей. Якщо взяти останні випадки, то це за травень таких було 4. Це один з таких, де мала дитина і громадянин загинули на воді. Причини встановлюють.

З початку 2018-го на водоймах області врятували 7 людей.