Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Кравець
Юлія Кравець

Від початку року на водоймах області втопилося одинадцятеро людей

Від початку року на водоймах області втопилося одинадцятеро людей

Пляжний сезон на березі Ворскли пані Тетяна розпочала в травні. Весь час в полі зору жінки ‑ онучка з подружкою. У воду дівчата заходять під наглядом бабусі. «Більше 30 років ми сюди їздимо. Я не бачила, щоб хтось тонув і я не тонула. І Слава Богу!», - каже Тетяна Серженко. Цього року в травні на Ворсклі загинуло двоє людей. «Один був унас суїцид. А другий на Дублянщині, сказав  водолаз Анатолій Кононенко.

За відпочивальниками спостерігає рятувальний патруль. На човні команда кожні дві години об’їжджає річку. «Патрулюємо річку, дивимося, щоб не було випивши, дивимося і за дітьми, які без нагляду батьків глибоко заходять у воду», - пояснює боцман Сергій Максименюк. Купатися заборонено, але купаються. Щодня, говорить водолаз – рятувальник обстежує дно. Перед зануренням:  Перевіряємо скільки в балоні, тиск, як працює

 Роман ‑ водолаз-початківець. Це його перше занурення. Аби пірнальник орієнтувався на дні, його з мотузкою контролюють з берега. Іди прямо, Він зрозумів, що я йому подав команду іти прямо і буде виконувати. Водолаз подає команду "об’єкт знайдено". І виходить на берег. «Під водою нічого не видно, потрібно все робити напомацки. Нічого не видно і в маску. Але я думаю, орієнтуватися під водою навчить практика», - ділиться враженнямиРоман.

Роману людей витягувати не довелося. А от Анатолій Коненко водолаз з 40-річним стажем. За цей час врятував з пів сотні людей. Не дати, щоб на дно пішов, потім важко. Ні від масажуєш його, нічого, тільки 2-3 хв. Якщо вчасно повідомили, тоді надія є, говорить Анатолій Кононенко, водолаз. Удвічі більше утоплеників, аніж минулого року ‑ таку статистику наводить рятувальник Віталій Шкаревський. З Початку року на воді в області загинуло 11 людей. З них 3 дітей. Якщо взяти останні випадки, то це за травень таких було 4. Це один з таких, де мала дитина і громадянин загинули на воді. Причини встановлюють.

З початку 2018-го на водоймах області врятували 7 людей.