Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

Переселенець з Криму відроджує село на Полтавщині

Переселенець з Криму відроджує село на Полтавщині

Біля річки: «Ось така траса перешкод!» Щоб пірнути у річку Сула, вони йдуть цією доріжкою, яку зробили власноруч. Цей місток також. Змайстрували його взимку…

Павло Ткачук говорить: «Швидко – за півдня».Нині – пірнають з нього.

Хрулі на Сулі. Село у Лохвицькому районі за 200 км від Полтави. Сюди 2 роки тому приїхав переселенець із Криму. Купив житло, обзавівся худобою і почав відроджувати село.Павло Ткачук щодня прокидається о 6-й ранку. Доїть кіз, годує курей та півня і випускає їх пастися. Переселенець розповідає, у нього: «10 кіз, 1 вівця, кури…скільки їх там?! Котик, 2 собаки».

Допомагають переселенцю місцеві діти. Місцевий хлопчик Павло Підгорний говорить: «Минулого року сіно допомагав йому перевертати. У кіз травлю комарів». Це Пашка. А у будівельній касці - Женька. Втрьох, разом із кримцем, вони збудували дерев’яну альтанку.

Євгеній Сторож говорить:  «Допомагали йому очеретом накривати,дошки носили. Подавали їх з Пашою–малим, а Паша–великий накривав». Він відроджує село. Переселенець із Криму є співзасновником хутора «Хрулі на Сулі». Сюди входять 4 хатини. Вони різного призначення. Ось в цій, наприклад, майстерня. Павло Ткачук проводить екскурсію: «Тут ще будівництво, одразу вас попереджаю. Тут я все виніс,зараз все обдерте, шпаклюю все,буду все це фарбувати».

У цій кімнаті Павло працює та відпочиває.  Павло говорить, у ній є: «Компютер, гітара, пічка, скриня, палатка». На поличках - його керамічні вироби та чорно-біла фотографія. Павло Ткачук розповідає: «Це батьки. Вони живуть в Криму. Батько приїжджав. Підтримуємо скап-зв'язок.»

 У селі Хрулі 44 мешканця. Місцеві радіють, що на одного стало більше.

Ганна Яценко мешкає у Хрулях. Каже: «Паша хороший, хороший. Взимку сюди діти приїжджали. Багато діток. І сміялися так. І на санках катаються.»

То був зимовий фестиваль. У Хрулі на маланку приїхали діти з різних регіонів. Приймав їх Павло Ткачук. Нині він мріє відбувати село до невпізнаваності і прославити його на всю Україну.