Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

На 1323 дитини менше: на Полтавщині зменшилась народжуваність

На 1323 дитини менше: на Полтавщині зменшилась народжуваність

Тетяну з малюком виписують з післяпологового відділення. Зустрічає їх донечка та чоловік із квітами.

- Я вітаю тебе! Дивись, ось твій брат. Дивись, який гарний. Привіт!Тетяна народила 31 травня хлопчика. Назвала Андріаном. - Моя дитиночка. Одяг, пелюшки та серветки – «пакунок для малюка» Тетяна зібрала за дві з половиною тисячі гривень. За весь період вагітності витратила близько 17 тисяч. Тетяна Вакуленко, породілля - От зараз я виходжу з лікарні і мені треба купити колиску, візочок. Зараз з коштами буде  складно нам. На 30-ому тижні вагітності Юлія.  - Добрий у Вас тиск: 120 на 80. Можете йти в палату.

 На народження другої дитини чекає у серпні і поступово наповнює «бейбі-бокс».  Юлія Ошерова, вагітна - Я вже придбала пелюшки, підгузки, пляшечку, одяг для малечі. На це витратила близько трьох тисяч гривень.

- Ось це в мене кофтинка, 3 боді. Це близько 400 гривень.
 Катерина Залєвська, кореспондентка - Стаття 49 Конституції України гарантує безоплатну медицину кожному. Пологи також є безкоштовними. Та, щоб підготуватися до них і зібрати той же «пакунок малюка», якого вистачить на місяць, батьки витрачають десятки тисяч гривень.В області та в Україні в цілому існує тенденція до зменшення народжуваності, говорить спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Ігор Перогов. Наводить цифри за 2017-й рік.

Ігор Перогов, спеціаліст Департаменту охорони здоров’я- 11 тисяч 136 малюків. Це на 1323 дитини менше, ніж народилося 2016-ого року. Це мінус 10 відсотків. Перогов пояснює, це пов’язано з рівнем  життя українців. Ігор Перогов, спеціаліст Департаменту охорони здоров’я- Підвищення народжуваності в Україні – це впевненість в тому, що в тебе завтра буде робота, що ти забезпечиш свою сім’ю. В Україні щороку народжується близько чьотирьохсот тисяч дітей. Водночас чисельність населення – зменшується. За даними Держстату, на 100 померлих припадає 55 новонароджених.