Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відкрили пам’ятну дошку народному художнику України Володимиру Колєснікову

У Полтаві відкрили пам’ятну дошку народному художнику України Володимиру Колєснікову

Вулиця Кукоби 17/2. У цьому будинку жив і творив Народний художник України Володимир Колєсніков. Його квартира – на 2 поверсі. Коли побудувався будинок, наша сім’я в’їхала сюди в 1973 році. І мої батьки товаришували з батьками Володимира Колєснікова. 00:22 00:56 Знаю, яким люблячим сином був Володимир Григорович. Турботливми чоловіком , а ще кращим батьком, говорить мешкака будинку на вул. Кукоби 17/2  Алла Олейникова.

Саме тут вирішили встановити пам’ятну дошку митцеві. Ідея виникла у мешканців будинку. Ініціативу підтримала національна спілка  художників України. Ми познайомилися, коли він закінчив навчання у Львові і приїхав до Полтави працювати, він зробив монументальні роботи, які залишилися в історії Полтави, розповідає заслужений художник України Микола Підгорний.

Збирали гроші на дошку – полтавці. Вартість проекту 50 тисяч гривень. Працював над ескізом син художника. Фотографію взяли з двох томника, на палітрі, так як він художник, 00:24 00:42 Робив і я і скульптори, це була комплексна робота, каже син митця Володимир Колєсніков.

На урочисте відкриття прийшли родичі художника, колеги та знайомі. За життя художник створив понад 3 тисячі творів. Пейзажі, натюрморти, портрети. Його розписами прикрашені будівлі Полтавського аеропорту, автовокзалу та медичної академії. В його товорах є риси і індивідуального пошуку, …….. і надзвичайно цікавої майстерні, говорить художниця Алла Тимошенко.

 Помер Володимир Колєсніков 4 роки тому. Йому було 63 роки.