Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У Полтаві з`явилися велопарковки

У Полтаві з`явилися велопарковки

Це літературно-меморіальний музей Івана Котляревського у Полтаві. Велопарковку поруч із ним встановили два тижні тому. Дісно, вже встигли відвідати наш музей і залишити світ транспорт біля будівлі нашого музею. Це були гості Полтави, які мандрують таким от екологічним видом транспорту, розповідає співробітниця літературно-меморіального музею імені Котляревського  Євгенія Стороха.

 Жінка згадує випадок, що стався понад десять років тому. Ось цими сходами вчений-іноземець свій велосипед завів до музею, бо парковки не було. Приїхав він із США до Парижа на світовий математичний прогрес.  Сів у Парижі на велосипед і поїхав на батьківщину Миколи Гоголя.  Тож, мабуть, був хороший велосипед, що він його потягнув до музею, говорить співробітниця літературно-меморіального музею імені Котляревського  Євгенія Стороха.

 Майже вісім років Ірина Садовнікова їздить велосипедом. Проект написала, каже, бо постійно стикалася із проблемою паркування. Ось вона залишає свій велосипед біля будівлі міськради. Цю паркову встановили за її проектом – переможцем Бюджету участі. Їх мало бути півсотні. Натомість встановили тридцять три. Я орієнтувалася на ринкові ціни. Плюс додала кошти на розробку проектно-кошторисної документації. На встановлення.  Виявилося, що є ще дуже багато податків. Коли навіть міський бюджет управлінню ЖКГ перераховує кошти, говорить авторка проекту «Полтава велосипедна» Ірина Садовнікова.

 На парковки витратили шістдесят дві тисячі гривень. Загальна вартість проекту – 86 тисяч. Також за ці кошти встановлять станцію технічного обслуговування велосипедів. Її розмістять біля обласного театру імені Гоголя. Вона мала вигляд такої вуличної стійки, на яку можна повісити велосипед і підкрутити якісь деталі, які розхиталися або зламалися. Або зняти колесо, розібрати його. Там має бути помпа і можна буде накачати, каже авторка проекту «Полтава велосипедна» Ірина Садовнікова.

Нагадаємо, проект «Полтава велосипедна» – переможець міського Бюджету участі 2016-го року.