Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

У Селещині Машівського району фермер без дозволів засіяв шкільне поле

У Селещині Машівського району фермер без дозволів засіяв шкільне поле

У селі Селещина, що у Машівському районі, півтора місяці тому фермер засіяв шкільне поле. І удобрює його. Місцева жителька Галина Герасименко закриває вікна, щоб отрутохімікати не потрапляли до її будинку, який поряд зі школою. Галина Герасименко, жителька с. Селещина: Ми їх кілька разів ловили на тому, що вони прискають. Але воно ж летить нам сюди, воно ж шкідливо. 

У Селещинській школі діяльність фермера на їхній території не коментують. Любов Павлюк завгосп:  – Я не можу вам нічого сказати.

–       Ця ділянка шкільна?

– Я не можу вам нічого сказати.

– Футбольне поле ваше?

–       Те, що до ділянок, – наше.

–       А ділянка за ним?

–       Не наша.

 Селяни писали листи до сільради. Там не допомогли. Олександр Кербут, в.о. селещинського старости: Це територія Селещинської школи 1-3 ступенів. Раніше школа засівала. А зараз можливостей немає, вони здають в оренду і мають якийсь зиск.

Голова Машівської об’єднаної громади знає про ситуацію: Те, що воно обробляється, поліція встановить, чим, і винні будуть покарані, в населеному пункті не можна обробляти, розповідає Микола Кравченко, голова Машівської громади

Сам фермер говорить, що у нього з директором школи усна домовленість. Розповідає, чим обробляв землю. Леонід Харчук, фермер: Була суміш в складі карбамід, сульфат магнію і мікродобрива грінфорт універсальний. Директор школи попросила мене, щоб не було забур’яненості, засіяти поле якоюсь культурою.

Директорка школи підтвердила слова Леоніда Харчука. Ліліана Горобець, директорка Селещинської школи:    Ділянка використовувалася для навчання тракторної справи і зараз також. Але наш трактор не в змозі обробляти цю територію.  Зиск від цього школа матиме? Так. Нам на рахунок школи покладуть благодійний внесок.

Нині поліція разом з екологами аналізує склад речовини, якою зрошували поле.