Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

Розумні грядки та альпійська гірка: у Кременчуці є незвичний будинок

Розумні грядки та альпійська гірка: у Кременчуці є незвичний будинок

Вдома у Дмитра:- Доброго дня!
- Доброго дня.
- Щиро вітаємо вас в нашому саду.
- Можна проходити?
- Так, можна.

Садівник та городник. 15 років Дмитро Бречко працював над цим ландшафтом у себе вдома.  Дмитро Бречко каже: «Це народжується у мене в уяві. А потім перекладається на ландшафт».
Тут більше двохсот різних насаджень.Садівник ділиться: «Улюблені рослини – троянди. Плетиста, чайно-гібридна, є бордюрні сорти».
Це «альпійська гірка». Вона створена за принципом сходинок – від низькорослих до високих насаджень. Дмитро про гірку: «Чим ближче до краю, тим нижчі рослини. Тут такі рослини як очиток, чебрец».

Підстригає. Поливає. І знову підстригає.Хист до садівництва у родині передався по чоловічій ліній, жартує Дмитро. Ось цю книгу подарував йому дід. Садівник говорить, це: «Чеське видання. Енциклопедія садовода».

Бабуся Дмитра Катерина Лакіза каже:  «Внук дуже гарний у нас. Працює і на заводі, і вдома. Все, що ви бачите – це все він зробив». 

Опанував Дмитро й органічне землеробство. На його городі є «розумні грядки». Він їх не перекопує і не обробляє. Дмитро Бречко про грядки: «Поверхня землі завжди тримається під товстим шаром «мульчі». Це рослинні відходи: опале листя, скошена трава».
На городі: помідори, кабачки та боби. Дмитро говорить: «Жодних пестицидів, екопродукт, дуже смачні».

В теплиці десять сортів огірків та зелень. Городник про «мульчу»: «Тут я використав тирсу змішавши її з листяним перегноєм».І собі, і людям. Своїм сусідам Дмитро теж висаджує рослини. Сусідка Дмитра Світлана Лазар розповідає:  «Попросили, щоб він нам зробив озеленення. Він нам висадив. Це все його робота». 

І просто дарує. Сусідка Дмитра Лариса Найда каже, отримала від нього: «Плющі, троянди, лаванду. Лаванда в мене вимерзла, але він ще дасть».