Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Як "Пантери" з "Орлами" билися: у Полтаві грали в американський футбол

Як "Пантери" з "Орлами" билися: у Полтаві грали в американський футбол

Американський футбол – у Полтаві, перша офіційна гра новоствореної команди "Полтавські пантери" відбулася на стадіоні "Юність" за колишньою бавовнопрядильною фабрикою. "Пантери" – в оранжевому, суперники – "Орли" зі Здолбунова – у білому. Полтавці готуються до поєдинку, допомагаючи один одному вдягати екіпірування. Ігор Мелюхнов, гравець "Полтавських Пантер":  "Невіддільна річ – це каркас. Щоб захистити груди, спину, є спеціальні каркаси з плитами, щоб низ захистити. Основний захист в американському футболі, окрім шолома".

У команді – студенти, працівники, спортсмени. Тренувалися перед першої грою три місяці. Перед грою настанови дає тренер Юсуф, гравець харківських "Атлантів": "Головне, щоб ви повністю залишали себе на полі. Якщо вийшли – маєте лишити максимально всі сили!"

Грає в команді й Хусам Рхелід, арт-директор закладу, випускник Медакадемії. "Я в позиції займаюся ділайном. Це перша лінія захисту. Нам треба добігти до квотербека, щоб забрати в нього м'яч і не дати заробити тачдаун", – розповідає хлопець. Усі ці слова – назви позицій та дій на полі. Квотербек – той, хто віддає передачу. Якщо йому або партнерам вдається занести м'яч за залікову лінію – це називається тачдаун. У грі суперники мають по чотири спроби, щоб просунутися якнайближче до залікової зони опонента.

На гру прийшли близько 150 вболівальників – і це без реклами й анонсів. Підготували плакати, підтримували команду, навіть попри складність правил. Ілона Нестеренко – одна з них. "Мені пояснювали декілька разів, але насправді важко зрозуміти. Я знаю, що є декілька маршрутів для гравців. Ми навіть з командою намагалися глибше вивчити, але наступного разу, думаю, буде краще", – посміхається дівчина

Якщо м'яч у суперника, команда, що обороняється, намагається завадити тим пройти далі. Спершу – боротьба в лінії. Не обходиться без травм: принаймні тричі на полі і поза ним гравцям надавали допомогу, а одного гравця довелося рятувати за полем. У підсумку поєдинку полтавці поступилися 0:6, однак суперник був серйозний: "Орли" кілька років грають разом. "Наш тренер грав за рівненську команду і він вирішив зробити в Здолбунові свою команду і оце от досягли такого рівня", – згадує Дмитро Сірик, гравець "Орлів".

Від цього літа полтавці грають у першій лізі. Є ще топ-ліга, також існує збірна України. Для полтавських "Пантер" це – дебют в американському футболі та на всеукраїнській арені. Наступна гра – за два тижні теж удома проти "Титанів" із Кам'янця-Подільського.