Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Жителі Полтави почали скаржитись на нічні перегони мотоциклістів

Жителі Полтави почали скаржитись на нічні перегони мотоциклістів

Полтавка Анна проживає на Подолі. Скаржиться: щоночі прокидається від реву двигунів мотоциклів.  «Заводять мотоцикли або їздять дуже гучно. Шумлять. Він у мене міцно спить, а іншим не дуже ». – говорить Анна Кузема

Ці мотоциклісти збираються двічі на тиждень. Говорять, такі нічні заїзди ‑ їхнє хобі. А мотоцикл - транспорт зручний за інші.
Мотоциклісти в основному їздять вночі, бо вдень жарко, багато машин і це потенційно небезпечно. Ну да мотоцикли такі, що кричать голосно. Але тут нічого не зробиш. Вони такі з заводу ідуть і люди жалуються. А ми що зробимо», пояснює мотоцикліст Роман Іванів.  Звернення надходять до поліції. Нарікають на мотоциклістів і водії. «Вони не дотримуються правил дорожнього руху, порушують швидкість. Нема таких мотоциклістів, які їдуть зі швидкістю 50-60 по місту. Підрізають заважають», - говорить водій Віталій Пригма.

Шумовий ефект, каже Роман Іванів, не від перевищення швидкості. «Дуже швидко не їздимо, бо ми забороняємо швидко їхати. Сама будова мотоцикла здає такі звуки, що здається наче літак десь летить», каже Роман Іванів. А Віталій, мотоцикліст з 15-річним стажем, демонструє як працює його двоколісний. «Я думаю, коли їду по трасі його почути не реально», - пояснює Віталій.

І додає: без засобів безпеки на мотоцикла не сідає. «Обов'язково повинні бути перчатки. Спеціальні з захистом і повинен бути шолом», - говорить Віталій 

Інспектор патрульної поліції Руслан Возниця розповів: їм не дозволено переслідувати порушників на мотоциклах, бо це може призвести до аварії. Довести, що мотоцикліст перевищив швидкість теж не можуть.
«На жаль на сьогодні приладами, якими вимірювалися швидкісні режими на дорозі Полтави, патрульна поліція не обладнана. Через те, що ці прилади не пройшли сертифікацію і зберігаються на складах», - говорить інспектор поліції», - розповідає патрульний.

З початку року в Полтаві сталося 7 аварій за участі мотоциклістів: четверо травмувалися, троє загинули.