Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Біженець із Ноакхалі (Бангладеш) змушений був виїхати зі свого рідного міста до Полтави

Біженець із Ноакхалі (Бангладеш) змушений був виїхати зі свого рідного міста до Полтави

Біженець із Ноакхалі (Бангладеш) Аттаудін Хайдер торік опинився в Полтавському центрі адаптації. Жив та спав ось в цій кімнаті.

Терорист мусульманський, він убив мою сім’ю: тата, маму та сестру. Розстріляв, і дому в мене більше нема» - каже біженець із Ноакхалі (Бангладеш) Аттаудін Хайдер. Аттаудін приїхав до Полтави у кросівках та без курточки. Розповідає, було 20 градусів морозу.

«Давали одяг, кросівки, купити не було грошей. Завжди мені тут допомагали» - каже біженець із Ноакхалі (Бангладеш) Аттаудін Хайдер. У Полтаві біженець знайшов  друзів. У вільний час дивиться фільми та читає. « Заходжу у бібліотеку читаю біблію. Вона мені завжди допомагає тому, що за віру люди вбили мою родину. І зараз у мене нікого немає»каже біженець із Ноакхалі (Бангладеш) Аттаудін Хайдер.

Найбільша проблема для біженців отримати реєстрацію, соціальні виплати, знайти житло та офіційно працевлаштуватися,говорить керівниця центру адаптації Вікторія Мірошниченко. Вікторія Мірошниченко, керівниця Полтавського центру адаптації: « Кожні пів року він продовжує термін реєстрації. Він у нас перебував і отримував послуги ночівлі, чистий одяг, соціально-побутові послуги.

Біженець мріє стати поваром. За рік у Полтаві роботу Аттаудін так і не знайшов. Аттаудін Хайдер, біженець із Ноакхалі (Бангладеш): «Роботодавці подивляться документи і відмовляють» - розповідає біженець із Ноакхалі (Бангладеш) Аттаудін Хайдер.

Загалом на Полтавщині перебуває 12 біженців. Більше половини із Сирії. Повідомила прес-секретар міграційної служби області Наталія Терещенко.