Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Нові стандарти якості молока в Україні: що зміниться на Полтавщині?

Нові стандарти якості молока в Україні: що зміниться на Полтавщині?

З 1 липня запрацюють оновлені держстандарти для молока.  Українські заводи при виробництві продукції мають відмовитися від молока другого сорту.

Молочна продукція в Україні поділяється на екстра, вищий, перший і другий сорти. Останній, на Полтавщині становить близько 30% від усього молока. Нові норми зроблять його безпечнішим для споживання,  каже начальник обласного управління Держспоживслужби. «Приватний сектор: на сьогодні корівки є однією частиною для того, щоб прожити селянину, щоб він мав можливість щось заробити та реалізувати. Я думаю, що воно буде відтерміновано. Проте, щоб покращити якість молока – не потрібні великі затрати» - розповідає начальник управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

Таміла Боса тримає п’ять корів. Молоко продає ось тут в Полтаві. Каже: якщо заводи не прийматимуть молоко від селян, доведеться продавати тварин.« А як же вона зможе, куди ж вона буде реалізовувати його» - розповідає власниця п’яти корів, Таміла Боса

Пенсіонерка Марія Іванова купує молоко в одних людей.«Провірене, краще того, що возять приватники. Отаке збовтане, що скрізь збирають – не може бути» - розповідає покупець молока Марія Іванова. Геннадій Пікуль не рекомендує купувати молоко на ринку. « Якщо молоко більше 10-ти градусів, то через три години там починає розвиватися велика кількість мікроорганізмів,  і якщо на ринку ви його купуєте, воно тепле – це вже біологічна бомба» - розповідає начальник управління Держпродспоживслужби Полтавщини Геннадій Пікуль.

Технологія обробки молока повинна відповідати стандартам якості продукції. За результатами лабораторних перевірок у виробничому сільськогосподарському кооперативі «Злагода»  - молоко 1-го сорту. «Від коробки поступає в молокопровід через доїльний апарат, по молокопроводу в танкоохолоджквач. В танкоохолоджувачі дуже коротка бактерицидна  фаза молока. Не треба самому молоку себе тримати і боротися з мікроорганізмами», говорить Віталій Масляк, керівник сільськогосподарського кооперативу  «Злагода»

Олена Галушка пасе корів. Тримає одну годувальницю. Молоко не продає, каже, не вигідно. «Корма дорогі, як тримати дві-три коровки, то може і вигідно. А так, як для себе – вистачає» - розповідає власниця корови Олена Галушка. Торік на Полтавщині держспоживслужба перевірила 18 тисяч тонн молока. З них близько 3-х не допустили до реалізації. 20 % становить молоко другого сорту.