Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Екстремальний відпочинок чи безпечне купання в річці

Екстремальний відпочинок чи безпечне купання в річці

Невдало стрибнув у річку. Тиждень тому Руслан Іванченко травмував шию. Ходити не може. «Розбігся на пляжі, стрибнув у воду і вдарився  головою в пісок, зламав собі шию, намічається операція. Будуть спасати шию, щоб міг ходити» - розповідає пацієнт Руслан Іванченко.

Таких, як Руслан у нейрохірургічному відділенні, ще двоє. Їх прооперували. «В одного пацієнта пошкоджений шостий хребець, у іншого пацієнта пошкоджено два шийні хребці, а також задній комплекс. Тільки за цей місяць п’ять випадків» - розповідає завідувач нейрохірургічним відділенням обласної лікарні. А це центральний міський пляж у Полтаві. Тут, під мостом чергують рятувальники. Витягують з води травмованих  людей. Щотижня трапляється  два-три таких випадки.

Стрибають з мосту з центрального прольоту, або з водозабору «Обленерго» в воду. При цьому ризикуючи дуже сильно. З огляду на те, що під мостом глибина 2-2.5 метра, а зараз там ще і завали, то при стрибку з висоти 4.5 метрів, можна поламати ноги, хребет., каже Ігор Місевра, інженер водолазно-рятувальної служби

Марк Макаренко купається на річці. З мосту хлопець ні разу не стрибав, іншим теж не радить. «Небезпечно, можна щось зламати, завжди під мостом дуже мілко» - розповідає Марк Макаренко.

Ось із цієї залізної конструкції стрибати небезпечно, але відпочивальників це не зупиняє , каже інженер водолазно-рятувальної служби Ігор Місевра.  «Назовні стирчать залізобетонні конструкції. Тобто дуже сильна небезпека пошкодити життєво-важливі органи, або взагалі загинути» - каже інженер водолазно-рятувальної служби Ігор Місевра.

За останні 5 років на центральному міському пляжі під час стрибків у воду померли чотири людини.