Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Жителі будинку в центрі Полтави конфліктують із кафе через літній майданчик

Жителі будинку в центрі Полтави конфліктують із кафе через літній майданчик

Установили столики біля будинку. Ілона Луговець, яка проживає на вулиці Соборності, 20, скаржиться на власників кафе. «Незаконне заволодіння цією територією, яка належить до нашого будинку. Тобто прибудинкова територія, ми – власники цього будинку, у нас приватизовані квартири», – говорить мешканка будинку на вул. Соборності, 20.

Вікна Володимира Остапенка виходять на літній майданчик закладу. Чоловік говорить: це заважає. «У мене троє дітей. Найменшому – три з половиною. Якщо поставлять і ось тут кальяни, я взагалі не зможу відкрити вікно», – говорить Володимир Остапенко мешканець будинку на Соборності, 20 .

Адміністратор кафе Ольга Денисовець показує документи. У них – дозвіл управління з питань містобудування та архітектури на розміщення столиків біля будинку. Підпис головного архітектора міста, печатки – немає. «Я впевнена, що це є законно. У нас є дозвіл комісії, яка нам дозволяє це робити. Я представила ці документи сусідам», – говорить адміністратор закладу Ольга Денисовець.

За словами депутата полтавської міської ради Юліана Матвійчука, дозвіл на встановлення столиків засвідчують два документи. « Це, по-перше, рішення комісії. З графіками, підписами. І другий документ – це паспорт прив’язки. Якщо якогось із цих двох документів немає, то це вже йде незаконно», – розповідає депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук.

Мешканці будинку та адміністрація кафе дійти згоди не можуть. «Ви читали, що вам дали за рішення? Що там написано? Стрітенська?» –питає мешканець будинку Юрій Луговець.
Мешканці цього будинку викликали поліцію та написали заяву.  «Мешканці висувають прохання до власників закладу – пред’явити документи, щоб дізнатися: чи мають вони право на встановлення літнього майданчика на даній території, чи ні», – констатує інспектор патрульної поліції Руслан Возниця.

Нині поліція розбирається зі скаргою. А ми надіслали запит до Полтавської міської ради про розміщення виносних столиків на вулиці Соборності, 20.