Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Парк «Перемога» у Полтаві реконструюють за 200 мільйонів

Парк «Перемога» у Полтаві реконструюють за 200 мільйонів

Гойдалки – найулюбленіша розвага чотирирічного Руслана. У парк «Перемога» хлопчик із бабусею приходить щодня. Каже: не вистачає сучасних атракціонів. «Швидкі гойдалки, щоб вони швидко так розкачувалися», говорить Руслан 

Це – єдиний дитячий майданчик у парку, де діти можуть розважатися безкоштовно. Інші атракціони стоять закриті, як ось ця залізна дорога. А більшість розваг – за гроші. «10 хвилин – 15 гривень, там нічого немає, де ось та надута гумова штука? Тоді вудкою половити, 20 грн. Звичайно, треба його оновити», – говорить Катерина Яценко, яка відпочиває в парку

Із вересня цього року міський парк мають почати реконструювати. Проект реалізуватиме комунальна організація «Інститут розвитку міста» разом із німецькою компанією GIZ. «Він передбачає зміну всього парку на території 12,5 гектар землі», – пояснює директор ї  «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко.

А з наступного року тут встановлять п’ять дитячих майданчиків. 50 тисяч євро надає німецька компанія GIZ. Стільки ж грошей виділять із міського бюджету. «Там буде розташовано безліч сучасного обладнання, воно спрямоване на дітей віком до 10 років, але воно досить нестандартне та різноманітне. Діти на ньому можуть лазити та стрибати. А ще в парку планують запровадити дитячу залізну дорогу, зону для екстремальних видів спорту та скеледром», – розповів керівник проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт.

Зміниться і центральний вхід. Там планують встановити ось такі альтанки. Демонтують і старий фонтан. А на його місці встановлять новий – світловий. Оновлять і ліхтарі. «Парк освітлений тільки в верхній частині. Ми робимо освітлення парку верхньої і нижньої частини. Тут всього 29 кіловат електроенергії на 120 ліхтарів», – говорить начальник міського управління капітального будівництва Володимир Годня.

У парку висадять нові дерева, встановлять систему поливу та облаштують майданчик для вигулу та дресирування тварин. Реконструкція парку відбуватиметься поетапно. «Кошторис усього об’єкту до 200 мільйонів гривень. Але це інвестиційний кошторис, який потребує експертизи, перевірки й уточнення», додає чиновник.

Цього року планують зробити освітлення, каналізацію та водогін.